1-7 Ekim haftası en çok reklam alan diziler hangileri?

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 1-7 Ekim dönemini kapsayan reklam ölçümleri sonuçlandı. Genel içerikli yayın yapan 8 TV kanalının, prime-time yayın diliminde yayımlanan yerli dizileri arasında en fazla reklamı...

09.10.2007 - 09:08 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 1-7 Ekim dönemini kapsayan reklam ölçümleri sonuçlandı. 1-7 Ekim haftasında, TV kanallarında yeni, özel ve tekrar bölümleriyle toplam 51 farklı yerli dizi ekranlara geldi. Genel içerikli yayın yapan 8 TV kanalının, prime-time yayın diliminde yayımlanan yerli dizileri arasında en fazla reklamı, 4 Ekim’de ekranlara gelen Kurtlar Vadisi Pusu aldı.

AGB verilerine göre, geçen haftaya oranla izlenme oranında düşüş yaşanan ve yayımlandığı gecenin en çok izlenen üçüncü yapımı olan Kurtlar Vadisi Pusu, reklamverenin en çok tercih ettiği program olma özelliğini, bu hafta da sürdürdü.

Geçtiğimiz haftanın en çok reklam alan ikinci yapımı da değişmedi; tek bölümde 130 reklam alan Pusat, 5 Ekim Cuma gününün en çok izlenen sekizinci programı oldu.

Yayımlandığı gece reyting sıralamasında altıncı olan Kuzey Rüzgarı ise 126 reklam spotu ile listede üçüncü sırada yer aldı.

Salı günü izleyicilerle buluşan ve gecenin reytingi en yüksek programı olan Binbir Gece, 125 adet ürünün reklamını izleyenleriyle buluştururken, aynı zamanda haftanın en çok reklam alan dördüncü yapımıydı.

99 reklamla beşinci sıraya yerleşen yerli dizi Zoraki Koca, 6 Ekim Cumartesi gecesinin en çok izlenen programı oldu.

MTM’ nin aynı ölçüm sonuçlarına göre, 1-7 Ekim haftasında en çok reklam alan 15 yerli dizisinin 6’sı Kanal D ekranlarından izleyenleri ile buluşurken, 5’i ise Show TV ekranlarından ilgilisine ulaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.