MediaCat

Kitaplar

Ekonomi Felsefesi

Joan Robinson

SATIN AL

Açıklama

“Her ekonomik sistem, bir dizi kurala ve bu kuralları haklı çıkaracak bir ideolojiye ve bireyde bunları uygulamak için çabalamasını sağlayacak bir vicdana ihtiyaç duyar” diyen Joan Robinson’a göre “Bir ayağı test edilmemiş hipotezlerde, diğer ayağı ise test edilemeyen sloganlarda olan iktisat bilimi topallamaktadır. Buradaki görevimiz, bu ideoloji ve bilim karışımını elimizden geldiğince çözüme kavuşturmaktır.”

Artık iktisat alanının klasiklerinden kabul edilen bu çalışmasında Robinson, ekonomi düşüncesini kuşatan metafizik önermelerin, herhangi bir mantıksal temele sahip olmadan insanların düşünce ve eylemleri üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olabileceğini göstermek için kolları sıvıyor.

Robinson okuyuculara ekonomi alanındaki düşüncelerin perde arkasını gösteriyor ve dogmatik içeriğini ifşa ediyor. Böylece iktisadın gerçek bir bilim olma yolunda ilerlemesi için kendini metafizikten arındırması gerektiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.