Zynga el değiştiriyor

Take-Two Interactive, oyun şirketi Zynga'yı 12,7 milyar dolarlık anlaşmayla satın alıyor.

11.01.2022 - 10:47 | Simge Şenses

Zynga el değiştiriyor

Rockstar ve 2K Games’in sahibi video oyun yayıncısı Take-Two Interactive, sosyal oyun geliştiricisi Zynga’yı 12,7 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın almaya hazırlanıyor. Oyun tarihinin en büyüğü olarak nitelendirilen anlaşmanın nakit ve hisse senedi işlemlerinin 2023’ün ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor.

Zynga’yı satın alarak mobil oyun pazarına giriş yapan Take-Two Interactive’in yayıncısı olduğu oyunlar arasında Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, BioShock, Borderlands ve NBA 2K dahil olmak üzere en popüler oyun serilerinden bazıları yer alıyor.

Zynga CEO’su Frank Gibeau şirketin satışını, “Zynga’nın mobil ve yeni nesil platformlardaki uzmanlığını Take-Two’nun sınıfının en iyisi yetenekleri ve fikri mülkiyetiyle birleştirmek, dünyayı oyunlar aracılığıyla birbirine bağlama misyonumuzu daha da ilerletmemizi sağlayacak” sözleriyle yorumluyor.

Portföyünde FarmVille, Words with Friends gibi oyunlar yer alan Zynga, 2020’de Türk oyun şirketi Peak Games’i de 1,8 milyar dolara satın almıştı.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.