Zorlu Gayrimenkül’ün 2 projesine bir uluslararası ödül daha

Zorlu Center ve Zorlu Konak Residence projeleri, Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında...

11.08.2009 - 11:27 | MediaCat

Zorlu Center ve Zorlu Konak Residence projeleri, Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında kendi kategorilerinde birinci seçilerek bir uluslararası ödüle daha layık görüldü. Zorlu Center, 2008’de Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında birinci olmuştu.

Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul Zincirlikuyu’daki Zorlu Center ve İzmir Pasaport’taki Zorlu Konak Residence projeleri, birer uluslararası ödüle daha layık görüldü. Dünyanın en prestijli mimarlık ödüllerinden biri olan International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında, Europe and Africa Property Awards 2009 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009) yarışmasında Zorlu Center, ‘Commercial Architecture Award’ (Ticari Mimarlık Ödülü) dalında, Zorlu Konak Residence ise ‘Residential Best Architecture’ (En İyi Konut Mimarisi) dalında ödül aldı.

Zorlu Gayrimenkul, 16 Ekim akşamı London’s Grosvenor Square’deki Marriott Otel’de gerçekleşecek olan törenle ödüllerini alacak. Ödülün ikinci aşaması olan ‘International Property Awards’ için, Avrupa ve Afrika kıtalarının en iyileri, kendi kategorilerinde Asya-Pasifik, Britanya, Amerika ve Arabistan bölgelerinin ödüllü projeleriyle yarışacaklar. Bu yarışmanın sonuçları da 13 Kasım’da ABD San Diego’da belli olacak.

Zorlu Center’ın ikinci uluslararası ödülü oldu

Zorlu Center projesi, 2008 Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında jüri özel ödüllerinden ‘Master Planning’ (En İyi Planlanmış Proje) ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Proje, tiyatro, gösteri ve konser salonu gibi sosyal-kültürel yapıları kapsamasının yanı sıra otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye’de ilk kez beş değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan ‘karma kullanım’ özelliğiyle gayrimenkul sektöründe ‘yön veren’ olmaya da aday. Zorlu Gayrimenkul’ün yeni bir kent merkezi ve yaşam alanı hedeflediği Zorlu Center projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ-Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu tarafından tasarlanıyor.

Zorlu Konak Residence, rezidans projesi olacak

Zorlu Gayrimenkul’ün İzmir Pasaport’ta gerçekleştireceği Zorlu Konak Residence projesinin mimari firması ise Emre Arolat Mimarlık. Proje, Passtel Alışveriş Merkezi ve tütün deposunun yerine rezidans ve yeşil alan yapılmasını öngörüyor. Projenin, modern ve teknolojik bir şehir mimarisinin yanı sıra tasarımıyla da adından söz ettireceği ve farklılık yaratacağı belirtiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.