Zihin yorgunluğu mağduru kadınlar

P&G İspanya, yeni kampanyasında, ev içindeki sorumlulukların neden olduğu zihinsel yükü en çok sırtlanan tarafın izini sürüyor.

27.02.2019 - 14:05 | Arzu Nilay Kocasu

Zihin yorgunluğu mağduru kadınlar

İspanya’da yaşayan çiftlerin yüzde 46’sı ev içindeki görevleri aralarında paylaştıklarını söylüyor. Ancak, P&G İspanya tarafından gerçekleştirilen araştırmadan elde edilen verilere göre, erkeklerin yalnızca 12’si ev içi sorumlulukların getirdiği zihinsel yükten mustaripken bu oran kadınlarda yüzde 71’e ulaşıyor.

Çiftlerin ev içindeki yaşantılarının sağlıklı bir şekilde sürmesi için alınması gereken kararların ve yapılması gereken işlerin sorumluluğunun neden olduğu görünmez bir dert olarak tanımlanabilecek zihinsel yükün hâlâ büyük ölçüde kadınların omuzlarında olduğunu göstermek isteyen P&G İspanya, Proximity Madrid işbirliğinde, #descargamental adını verdiği bir proje hazırladı.

Eşleri veya partnerleriyle birlikte yaşayan 25 – 49 yaş arası 2 bin 400 kadın ve erkekle yapılan bir anketi takiben, beş farklı çiftten bir haftalığına eşlerinin telefonlarını alarak gün içinde gerçekleştirmeleri gereken görevlerin notlarını bu telefonlara almalarını isteyen marka, bir haftanın sonunda, kadınların ve erkeklerin zihinlerini kurcalayan sorun ve yükümlülükleri karşılaştırarak tüm bu deneyimi iki buçuk dakikalık bir reklam filmine dönüştürdü.

KÜNYE

  • Reklamveren: P&G İspanya
  • Reklam Ajansı: Proximity Madrid
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.