ZenithOptimedia’da liderler değişti

ZenithOptimedia, Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu için yeni liderlerini açıkladı.

16.03.2006 - 00:00 | MediaCat

ZenithOptimedia, Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Doğu için yeni liderlerini açıkladı.
ZenithOptimedia’nın Hong Kong CEO’su olan, aslen Macar asıllı Andras Vigh, bölgesel yönetim sorumluluğunu üstlenmek ve görevi Adri Ulfman’dan teslim almak üzere bölgeye geri dönecek. Publicis Groupe Media içerisinde daha geniş bir role sahip olacak olan Adri, özellikle eski BDT bölgesindeki (SSCB’nin uydu devletleri) PGM varlıklarını denetlemek üzere yeni sorumluluklar alacak.

ZenithOptimedia’nın global CEO’su Steve King yaptığı açıklamada, Orta ve Doğu Avrupa’nın en hızlı büyüyen bölgelerden biri olduğunu söyleyerek, “Andras, bu bölgeyi oldukça iyi tanıyor ve Asya’da üstlendiği görev ile kendini çoktan ispatladı. Andras, bizim en yetenekli yöneticilerimizden biridir ve inanıyorum ki, bu zorlu yeni göreve en iyi uyan kişidir” dedi.

Andras’ın ZenithOptimedia Hong Kong CEO’luğu görevini ise, beş yıldır Asya’da bulunan ve çoklu pazarlardaki uluslararası ve yerel müşteri deneyimine sahip Chris Skinner üstlenecek. Chris, kısa bir süre önce OMD’den ZenithOptimedia’ya gelmişti. Yapılacak olan görev değişiklikleri ile ilgili henüz kesin bir tarih belirtilmedi, ancak 2006 yılının ikinci çeyreğinde görev değişimlerinin geçerli olması bekleniyor.