Zenİstanbul ‘Yuvarlak Masa’ toplantılarına başladı!

Zenİstanbul ‘Yuvarlak Masa’ toplantılarının birincisi Sheraton Maslak otelde gerçekleştirildi.

25.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Zenİstanbul ‘Yuvarlak Masa’ toplantılarının birincisi Sheraton Maslak otelde gerçekleştirildi.

Bloomberg HT’nin Ekonomi Direktörü Prof. Kerem Alkin, Yayın Koordinatörü Ali Çağatay, Araştırma Müdürü Cüneyt Başaran ve Zenİstanbul’un hizmet verdiği markaların yönetecilerinin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda 2012 Türkiye ve dünya ekonomisi, kriz beklentileri, geleceğin sunduğu fırsatlar ve küresel senaryolar konuşuldu.

2012 yılını ‘bilgi paylaşım’ yılı olarak nitelendiren Zenİstanbul ‘Yuvarlak Masa’ toplantısında ekonomide sürdürülebilirlik, Türkiye’nin demografik yapısının stratejik avantajları, geleceğe ilişkin küresel senaryolar, ekonomi için tehditler ve fırsatlar tartışıldı. 

Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıda, doğru adımların kararlılıkla atılması durumunda 2012’nin Türkiye için bir kriz yılı değil, büyüme yavaşlasa bile bir fırsatlar yılı olabileceği üzerinde duruldu. 2023 yılında çalışma gücü olan genç nüfusuyla Türkiye’nin bölgesinde ‘kanat lideri’ olabileceği ve dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri konumuna yükselebileceği nedenleriyle gözler önüne serildi.