Zaman Gazetesi’nden Felis Gazetesi

Bu yıl Mediacat Felis Ödülleri’nin ana sponsorluğunu üstlenen Zaman Gazetesi yarışmanın ardından

16.11.2007 - 13:55 | MediaCat

Bu yıl Mediacat Felis Ödülleri’nin ana sponsorluğunu üstlenen Zaman Gazetesi yarışmanın ardından özel bir gazete yayınladı.

Felis Gazetesi’de MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, MediaCat Felis Ödülleri’nin sektör açısından önemini şu cümlelerle anlattı: “Türkiye’de başarılı medya fikirlerini ödüllendiren ilk ve tek yarışma olan Felis bu yıl ikinci kez maskelerini dağıttı. Medya fikirleriyle reklama daha çok etki ve yaratıcılık katan gizli kahramanlar bir kez daha ‘Felis maskeleri’nin ardından gururla gülümsediler. Bir sektör dergisi olarak reklamların doğru yerde, doğru biçimde ve yeterli frekansta yayınlanmasını sağlamanın en az o reklamı üretmek kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Felis’e gösterilen ilgi, bu inancımızın reklamveren, medya ve reklam ajansları tarafından giderek daha çok paylaşılmakta olduğunun bir kanıtı.”

Mediacat Felis Ödülleri’nin ana sponsoru olan Zaman Gazetesi’nin Reklam Grup Başkanı Hakan Dikmen ise organizasyonla ilgili olarak: “Zaman MediaCat Felis Ödülleri henüz fikir aşamasında iken destek olma kararı almıştı. Sektörün büyüyüp olgunlaşması, işlerin kalitesinin artması ve en önemlisi orijinalliğin kışkırtılması en önemli sonuçtu. Zaman bu bilinçle organizasyona sponsorluğu ile katkı sağladı” şeklinde konuştu.

Mediacat Felis Ödülleri’nin bu yıl jüri başkanlığını üstlenen Procter&Gamble Türkiye, İsrail, Orta Asya ve Kafkasya Yönetim Krulu Başkanı Saffet Karpat da tüm işlerin bir kitapçık haline getirileceği bilgisini verdi. Karpat şöyle konuştu: “Düşünün 20 yıl sonra bu kitapçıklar, medya konusunda bir öğrenci için inanılmaz dokümantasyon olacak. 15-20 kitabı gözden geçirmek yerine, bu kitapçıkta nelerin, ne zaman yapıldığı, sektörün nasıl geliştiğini gözlemleme fırsatı bulacak. Bazıları komik görünecek, bazıları başarılı bulunacak. Ama sektörün hangi dönemlerden geçtiği hakkında bilgi sahibi olacak.“

Felis jürisinin de tanıtıldığı Felis Gazetesi’nde Çırağan Kempinski Palace’da gerçekleştirilen ödül gecesinden de birçok fotoğraf yer aldı. Gazetede ayrıca 2006 yılında gerçekleşen ilk Felis Ödülleri’ne de yer ayrıldı.