Zaman’dan İngilizce gazete

Feza Gazetecilik çatısı altında yayınlanacak olan Today’s Zaman gazetesi dün akşam Ankara Sheraton Otel’de geniş katılımlı bir resepsiyonla

15.01.2007 - 15:42 | MediaCat

Feza Gazetecilik çatısı altında yayınlanacak olan Today’s Zaman gazetesi dün akşam Ankara Sheraton Otel’de geniş katılımlı bir resepsiyonla tanıtıldı. Geceye başta Başbakan R. Tayip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, büyükelçiler ve çok sayıda yerli ve yabancı konuk katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, “Türkiye’nin dünyaya açılımında zengin içerikli bir gazetenin çıkması gücümüze güç katacaktır” dedi. Şeffaf ve demokratik toplumlar için medyada çok sesliliğin önemine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Today’s Zaman gazetesinin Türkiye’yi içerden ve dışardan izleyen, özellikle diplomatların yabancı kamuoyları için yeni bir pencere olacağını ifade etti. Türkiye her ne kadar son dört yılda büyük bir imaj devri yaşamış olsa da hala kendimizi yeterince tanıtamadığımızı söyleyen Erdoğan, “Biliyorum ki Today’s zaman Türkiye’nin ve Türk milletinin doğru anlatılmasına, yanlış önyargı ve klişelerin aşılmasına katkıda bulunacaktır” dedi.

Feza Yayıncılık CEO’su Ekrem Dumanlı ise, Today’s Zaman gazetesinin Türkiye’nin sesi olacağını ve Türkiye ile dünya arasında bir köprü niteliğinde görev üstleneceğini ifade etti.

Bülent Keneş’in Genel Yayın Yönetmeni olacağı Todays’ Zaman gazetesi kadrosunda yerli ve yabancı çok sayıda gazeteci çalıştıracak. “Your Way of Understanding Turkey – “Türkiye’yi Anlamanızın Yolu” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Keneş, “Yola tecrübeli bir kadro ile çıktık, gazete daha yayın hayatına başlamadan gösterilen ilgiden oldukça memnunuz, abone sayımız şimdiden bini aştı.” dedi.

Today’s Zaman gazetesinin Türkiye yaşayan yabancıların “gözü-kulağı” olacağını ifade eden Keneş, gazetenin kadrosunda yerli ve yabancı çok önemli isimlerin bulunduğuna dikkat çekti. Türk kamuoyunun yakından tanıdığı İngiliz gazeteci Andrew Finkel, Amerikalı gazeteci Hugh Pope ve Nicole Pope gibi isimlerin yanı sıra AP üyesi Cem Özdemir, Ömer Taşpınar ve Mehmet Öğütçü Today’s Zaman’ın kadrosundaki diğer önemli isimler.

İngiliz The Times gazetesiyle içerik alanında işbirliği yapacak olan Today’s Zaman, hafta içi baskılarında The Times’ın haber servisi kullanacak; Sunday’s Zaman ise The Times ile içerik ortaklığı içerisinde yayınlanacak.

İlk etapta sadece Türkiye’de dağıtılacak olan Today’s Zaman’ın ilerleyen süreçteki hedefi, İngilizce konuşulan ya da İngilizce vasıtasıyla iletişim kurulabilen dünyanın değişik bölge ve ülkelerinde dağıtım ağına girmek.

Today’s Zaman’ın Zaman gazetesiyle aynı içeriğe sahip olmayacağını vurgulayan Bülent Keneş, Today’s Zaman’ın başlı başına ve çok farklı içeriğe sahip bir gazete olacağını söyledi. Türkiye’de İngilizce yayınlanan diğer gazetelerden çok farklı olacağının altını çizen Keneş: “Türkiye’nin yanı sıra dünyada da bir ilk olacak bazı özel köşe ve sayfa konseptleri geliştirdik.” diyerek çıtayı çok yükseklere koyduklarını ifade etti. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.