Zahid Akman RTÜK üyeliğine yeniden aday gösterildi

Toplam 9 üyeden oluşan Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda 14 Temmuz günü düşecek 3 üyelik için AK Parti ve CHP yeni adaylarını belirledi. AK Parti'den 2, CHP'den ise 1 adayın RTÜK üyesi olarak belirleneceği oylama için her iki parti de kendi kontenjanlarının 2 katı aday belirledi.

28.05.2007 - 14:40 | MediaCat

Toplam 9 üyeden oluşan Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda 14 Temmuz günü düşecek 3 üyelik için AK Parti ve CHP yeni adaylarını belirledi. AK Parti’den 2, CHP’den ise 1 adayın RTÜK üyesi olarak belirleneceği oylama için her iki parti de kendi kontenjanlarının 2 katı aday belirledi.

Buna göre AK Parti, aday gösterdiği Sami Şener ve Mahmut Beşirli’nin yanısıra kura sonucu üyelikleri düşen eski başkan Dr. A. Zahid Akman ve İlhan Yerlikaya’yı da yeniden aday gösterdi. CHP’nin adayları ise Parti Meclisi Üyesi Hülya Alp ile TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş’in sekreteri Özcan Karakuş Erdoğan olarak belirlendi.

Yeni RTÜK üyeleri, Danışma Kurulu’nda seçim tarihinin tespit edilmesinden sonra Genel Kurulda yapılacak gizli oylamayla seçilecek. Yasa uyarınca, Üst Kurul üyelerinin seçimi, adayların TBMM Başkanlığına bildiriminden itibaren 5 gün içinde tamamlanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.