YouTube’dan TikTok’a rakip uygulama hazırlığı

Shorts adlı uygulama YouTube'un mevcut mobil uygulaması içerisinde yer alacak.

02.04.2020 - 13:00 | Sencer Uçar

YouTube'dan TikTok'a rakip uygulama hazırlığı

YouTube, mobile özel kısa video paylaşım uygulaması Shorts ile TikTok’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Business Insider’ın The Information’a dayandırdığı habere göre, Shorts uygulaması YouTube’un mevcut mobil uygulamasına dahil olacak ve Shorts aracılığıyla hazırlanan içerikler, YouTube’daki uzun videolara alternatif sunacak. Shorts’u kullananlar, içerik üretirken YouTube kütüphanesinde yer alan lisanslı müziklerini kullanabilecek.

2017 yılında doğan ve günümüzde 2 milyar indirilmeye ulaşan TikTok’a rakip uygulama geliştirme faaliyetleri uzun süredir devam ediyor. Facebook da 2018 yılında Lasso adlı bir uygulama çıkarmış, Vine kurucuları da bu yılın başlarında Byte uygulamasını kullanıma sunmuştu. Wall Street Journal’da Ekim 2019’da yayınlanan bir haberde de Google’ın, TikTok’un rakiplerinden Firework’ü bünyesine katmak için görüşmeler yürüttüğü bildirilmişti.

Business Insider’ın ulaştığı YouTube yetkilileri ise söylenti ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmayacaklarını söyledi.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.