YouTube reklamverenin gönlünü alma yolunda

Reklamveren yakın zamanda yeni marka güvenliği araçlarına sahip olacak.

04.04.2017 - 10:37 | Haluk Kasarcı

YouTube reklamverenin gönlünü alma yolunda

ABD ve İngiltere’deki birçok büyük reklamverenin, YouTube ve Google Display Network’ü boykot etmeleri geçtiğimiz haftanın en dikkat çekici gelişmeleri arasındaydı. Tahmin edilebileceği üzere yaşananlara kayıtsız kalmayan Google yetkilileri, yapılan açıklamalarda konunun ciddiyetinin bilincinde olunduğunu ve reklamverene marka güvenliği sağlamak için gerekenlerin yapılacağını belirtmişti. Bu yolda atılan ilk adım dün itibarıyla gün yüzüne çıkmış görünüyor.

YouTube, DoubleVerify ve Integral Ad Science gibi üçüncü parti marka güvenliği tedarikçileriyle işbirliğine giderek reklamverenlerin yatırımlarının “uygunsuz içerikler” nedeniyle boşa gitmemesi için çalışılacağını duyurdu. Google tarafından yapılan açıklamada Media Ratings Council’a akredite olan firmalarla yeni reklam doğrulama araçları geliştirmek için çalışılacağı belirtilirken, potansiyel çözümlerin sunulacağı tarihe ilişkin bir detay ise verilmedi.

Atılan bu adım anlamlı olsa da büyük oranda muğlak olduğunu söylemek de mümkün. Zira DoubleVerify yetkilileri bundan sonra ne olacağına dair bilgi sahibi olmadıklarını belirtiyorlar: “An itibarıyla, planladıkları çözüme dair herhangi bir detay almış değiliz.”

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.