YouTube’a iddialı rakip

İzleyicilere birçok filmi ve televizyon dizisini bedava izleme imkanı sağlayacak olan site, YouTube’a rakip

30.10.2007 - 08:51 | MediaCat

NBC ve Fox, ortaklaşa kurdukları video paylaşım sitesi hulu.com ile You Tube ve Google’a rakip olmaya hazırlanıyor.

News Corp. ve NBC Universal tarafından tasarlanan video paylaşım sitesi www.hulu.com, test yayınına başladı. İzleyicilere birçok filmi ve televizyon dizisini bedava izleme imkanı sağlayacak olan site, YouTube’a rakip olmayı hedefliyor. Bir tür internet televizyonu sayılan hulu.com’un YouTube’dan farkı, hazır videoları yayınlayıp kişisel videoları yayınlamaması.

hulu.com’u değerlendiren medya teknolojileri uzmanı James Mc Quivey, “Kısa sürede tasarladıkları teknoloji, rakiplerin sitelerine göre çok düzenli ve başarılı. Bu pazarda rakiplerinden bir kaç adım daha ileride başladılar” dedi.

NBC ve Fox’un tasarladığı hulu.com, NBC’nin ’30 Rock’, Fox’un ‘The Simpsons’, ‘Lou Grant’ ve ‘Lost in Space’ gibi programlarını yayınlayacak.

hulu.com’un yöneticisi Jason Kilar, “Tüketiciler artık izledikleri film ve dizilerle özdeşleşiyor. Hulu.com’un içeriği de, izleyicilerin sevdikleri programlara kolayca ulaşmaları için geliştirildi” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.