Yörsan yeni logosunu tanıttı

Marka, logosu ile birlikte görsel tasarımlarını da yeniledi.

17.04.2015 - 17:08 | MediaCat

Yörsan yeni logosunu tanıttı

Yörsan‘ın yeni logosu gün ışığına çıktı. Markanın ürünleri, yeni dönemde raflarda yenilenen yeni logo ve görsel tasarımlarla yer alacak.

Yeni logoyla birlikte ürün ambalajlarında da değişikliğe gidildiğini belirten Yörsan Genel Müdür Vekili Korhan Korel, “Geleneksel lezzetlerini daha da geliştirirek geleceğe taşımayı hedeflediğimiz Yörsan, bizler için sadece yüksek potansiyelli bir marka değil, tüm Türkiye’nin olduğu gibi bizlerin de kalplerimizde yer etmiş çok önemli bir değer. Yörsan’ın geleneklerini ve değerlerini korurken, sahip olduğumuz profesyonel birikimimizle yeni değerler oluşturmak, değerleri daha ileriye taşımak arzusundayız” dedi.

Yörsan yeni logosunu tanıttı

Yeni logonun görsel dili

Yörsan, hem geleneksellikten kopmayan hem de modernliğe vurgu yapan yeni logosundaki her bir tasarım unsurunun, belirli bir simgeselliği ifade ettiğini beliryor. Buna göre;

  • Logodaki gün ışığı, süt toplama işleminin sabah gün doğumuyla başladığını simgeliyor ve tüm Yörsan çalışanlarının işlerine tutku ve disiplinli yaklaşımını simgeliyor. Gün doğumu turuncusu aynı zamanda Yörsan ambalajlarına rengini de veriyor.
  • Yörsan’ın geçmişi ile bağlantı kuran yeşil renk, aynı zamanda Susurluk’taki yeşil ovaları, yöresel doğal ortamı ve markanın yöre ile yakın ilişkisini anlatıyor.
  • Logo yer alan bakraçtan dökülen süt, doğallık ve saflık kadar, markanın süt ve süt ürünleri sektöründeki uzman gücünü ve ustalık geleneğini ifade ediyor.
  • Logonun çerçevesi Yörsan’ın kalitesini, işlemeli dış çerçeve ise geleneksel değerlerle kopmayan bağı simgeliyor.