Yonja’dan Mynet ortaklığı açıklaması

Sahip olduğu 5 milyona yakın üyesiyle Yonja.com, ulaştığı internet kitlesini

24.12.2007 - 13:57 | MediaCat

Yonja.com, bugün hisselerinin %50’sini Tiger Global ile Mynet’e sattığını açıkladı. Bu satın alma ile son dönemde Türk internet sektörünün tanık olduğu en büyük anlaşma gerçekleşmiş oldu.

Sahip olduğu 5 milyona yakın üyesiyle Yonja.com, ulaştığı internet kitlesini, Mynet ortaklığı ile büyütmeyi amaçlıyor. Yonja’nın internet pazarındaki bu gücünün bilincinde olan Mynet, Tiger Global ile birlikte Yonja’nın %50’sini satın alarak 2008 yılına çok daha sağlam adımlarla girmeyi hedefliyor.

“Mynet ile gerçekleştirilen bu birlikteliğin Yonja’nın önünü daha da açacağına eminim” diyen Yonja Media Group Kurucusu ve CEO’su Kerim Baran, “5 milyon üyesi bulunan Yonja’nın ayda yaklaşık 15 milyon tekil kişiye ulaşan Mynet ile güçlerini birleştirmesi sektörde sosyal paylaşım platformlarında yaşanan büyümeye de öncülük edecek.” şeklinde konuştu.

Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ise, “Türk internet sektörü hızla büyümeye devam ediyor ve Mynet de yaptığı yatırımlarla bu büyüme içinde gereken adımları atıyor.” dedi ve ekledi: “Yonja ile yaptığımız bu anlaşmayı da bu adımların en büyüklerinden birisi olarak görüyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.