Yönetimin Geleceği Sabancı Üniversitesi’nde tartışılacak

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası akademik dünya ile iş dünyasını bir araya getirecek CEEMAN Konferansı’na ev sahipliği yapıyor. CEEMAN’ın 15. yıl konferansı “Globalizasyon ve Yönetim Bilimlerine Etkileri” başlığını taşıyor.

08.08.2007 - 15:18 | MediaCat

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası akademik dünya ile iş dünyasını bir araya getirecek CEEMAN Konferansı’na ev sahipliği yapıyor. CEEMAN’ın 15. yıl konferansı “Globalizasyon ve Yönetim Bilimlerine Etkileri” başlığını taşıyor.

27-29 Eylül tarihleri arasında, Orta ve Doğu Avrupa üniversiteleri ve yönetim bilimleri alanında faaliyet gösteren kuruluşlardan yaklaşık 150 rektör ve dekanı ilk kez İstanbul’da buluşturacak konferansın ünlü konuşmacıları arasında Blue Ocean Stratejisi’nin yaratıcısı Prof. Chan Kim ve The Coca Cola Company İcra Başkanı Muhtar Kent de yer alıyor.

Doğu ve Orta Avrupa’daki yönetim bilimleri disiplininin geliştirilmesi amacıyla 1993 yılında uluslararası bir ortaklık yapısıyla kurulan ve Avrupa’dan Latin Amerika’ya toplam 42 ülkeden 170 kurum ve kuruluşu tek bir çatı altında toplayan CEEMAN (Central and East European Management Development Association), 15. yıl konferansı için İstanbul’u seçti.

27-29 Eylül 2007 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek kongreye Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinin rektörleri ve yönetim bilimleri fakülteleri dekanları katılacak.

Ana teması “Globalizasyon ve Yönetim Bilimlerine Etkileri” olan konferansın konuk konuşmacıları arasında ise son yıllarda iş dünyasının gündemine yerleşen “Mavi Okyanus Stratejisi”nin (Blue Ocean Strategy) yaratıcılarından, aynı zamanda dünyaca ünlü yönetim bilimleri enstitüsü INSEAD’ın eğitim kadrosunda yer alan Prof. Chan Kim ve The Coca Cola Company İcra Başkanı Muhtar Kent de yer alıyor.

“Türkiye artık bölgesel değil, küresel bir oyuncu”

CEEMAN Başkanı Danica Purg, küreselleşen dünya coğrafyasında Türkiye’nin her zamankinden daha önemli bir yere sahip olduğunu belirterek CEEMAN 15. Yıl Konferansı’nın İstanbul’da gerçekleştirilmesinin önemli bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirtiyor. Purg sözlerine şöyle devam ediyor: “ Türkiye, ekonomideki hızlı yükselişi ve yurtdışındaki büyüme hamleleri ile sadece bölgesel değil, küresel bir oyuncu olarak da önemli bir yere sahip. Ekonomik gelişim ve sosyal dönüşüm açısından Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa ülkeleriyle benzer gelişmeler yaşayan bir örnek olarak karşımızda duruyor. Bu nedenle bu toplantının Türkiye’de yapılması daha farklı bir boyut ve önem kazanıyor”.

Eğitimde ortak sorunlar ve çözümler masaya yatırılacak

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Nakiye Avdan Boyacıgiller ise bu konferansın Türkiye ve iş dünyası açısından önemini şu sözlerle ifade ediyor: “CEEMAN, Orta ve Doğu Avrupa’daki öğretim üyelerini bir araya getirerek çok önemli bir iş yapıyor. Çünkü bu ortak coğrafyada, benzer kültürleri paylaşıyoruz ve eğitimimizle ilgili de ortak sorunlarımız var. CEEMAN bu ortak sorunları tartışmak ve olası çözümler üretmek için harikulade bir platform. Buna ek olarak yönetim bilimleri eğitimi tek ülkeden tek kültürden gelen öğrenci ve öğretim üyeleri ile istenilen düzeye ulaşamaz. Öğrenci ve öğretim üyesi değişimi şarttır. Bu bağlamda gerekli bağlantıların yapılması ve üniversitelerin en üst düzeyde birbirlerini tanımaları için CEEMAN büyük bir fırsat. Böyle bir kongrenin ülkemizde düzenlenmesi de ayrıca ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem arz ediyor”.

CEEMAN 15. Yıl Konferansı, Evian Group’un Kurucu Direktörü ve aynı zamanda İsviçre Lozan’daki IMD Business School’un öğretim üyesi Jean-Pierre Lehmann, Polonya İşveren Konfederasyonu Başkanı Henryka Bochniarz gibi konuşmacıları da ağırlayacak. CEEMAN Konferansı ile giderek daha rekabetçi hale gelen dünyada “liderlik vasıflarının” yanı sıra, yönetim bilimleri alanında eğitim veren kurumların lider yetiştirme becerilerinin artırılmasına yönelik fikirleri tartışmaya açmak hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.