Yönetici Geliştirme Programı 3. dönemini tamamladı

TURQUALITY® kapsamındaki firmaların yöneticileri için Koç ve Sabancı Üniversiteleri işbirliğiyle özel olarak geliştirilen

07.12.2007 - 08:44 | MediaCat

TURQUALITY® kapsamındaki firmaların yöneticileri için Koç ve Sabancı Üniversiteleri işbirliğiyle özel olarak geliştirilen ‘Yönetici Geliştirme Programı’nın 2. ve 3. dönem sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Dünyanın en kapsamlı marka geliştirme programı TURQUALITY® tarafından kapsamdaki firmaların orta ve üst düzey yöneticileri için Koç ve Sabancı Üniversiteleri işbirliğiyle özel olarak geliştirilen Yönetici Geliştirme Programı’nın 2. ve 3. dönem dönem sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 6 Aralık 2007 tarihinde Koç Üniversitesi’nde düzenlenen sertifika töreni, TURQUALITY® Çalışma Grubu Başkanı DTM İhracat Genel Müdür Yardımcısı Ziya Altunyaldız, Koç ve Sabancı Üniversiteleri’nin yönetici ve akademisyenleri ile program bünyesindeki firmaların orta ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Desteklediği firmaların yöneticilerinin vizyonlarını geliştirmek, katılımcı yöneticiler arasında ortak bir yönetim lisanını oluşturmak, firmalara sağlanacak destek hizmetlerinde projeleri hayata geçirecek takımların kurulmasına katkı sağlamak ve TURQUALITY® marka destek platformu için ihtiyaç duyulan sinerjiyi yaratmak amacıyla oluşturulan programın tamamlanan 3. dönemiyle 180 yöneticiye ulaşıldı.

Programla kapsamdaki tüm firmaların yöneticilerine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Ziya Altunyaldız yaptığı konuşmada “Programı başlatırken pek çok hedefimiz vardı. Temel amacımız ise TURQUALITY® bünyesindeki firmaların orta ve üst düzey yöneticilerinin global başarı için gerekli vizyon ve yetkinliklere ulaşmalarına yardımcı olabilmekti. Koç ve Sabancı Üniversiteleri ile hayata geçirdiğimiz bu proje, üniversite, kamu ve sanayicilerin bir araya geldiği dünyanın ender projelerinden biri olma özelliğini de taşıyor. Proje kapsamında bugüne kadar 180 yöneticimiz programı tamamladı, 4. dönemi ise 21 Eylül’de başladı. Hedeflerimize ulaştığımızı görmek bize gurur veriyor” dedi.

Executive MBA programları örnek alınarak tasarlanan Yönetici Geliştirme Programları ile Koç ve Sabancı Üniversiteleri’nde her dönem 30’ar kişilik 2 ayrı ekiple gerçekleştiriliyor. Tamamı 54 gün yani 27 hafta süren programla katılımcıların global başarı için gerekli vizyon ve yetkinliklere ulaşma konusunda desteklenmesi amaçlanıyor.

TURQUALITY® Yönetici Geliştirme Programı çerçevesinde işlenen dersler ise temel rekabet gücü analizi ve strateji uygulamalarından ekonomiye, insan kaynakları ve bilgi yönetiminden teknolojiye, stratejik pazarlama ve marka yönetiminden perakendecilik yönetimine, finansal muhasebeden tedarik zinciri yönetimine kadar çeşitli alanları kapsayan toplam 29 ana konu başlığından oluşuyor. Koç ve Sabancı Üniversiteleri işbirliğiyle yürütülen program kapsamında orta ve üst düzey yöneticilerinin marka ve pazarlama yönetimi, uluslarara¬sı pazarlar, pazar araştırması ve ürün geliştirme gibi konularda derinlemesine bilgi sahibi olmaları ya da mevcut bilgilerini güncellemeleri de sağlanıyor.

TURQUALITY® Yönetici Geliştirme Programı çerçevesinde verilen dersler şu başlıklardan oluşuyor;
“Oryantasyon & Vaka Çalışmasına Giriş”, “Temel MS Ofis Uygulamaları”, “Yeni Rekabet Ortamları ve Ufuk Turu”, “Mikro Ekonomi”, “Makro Ekonomi”, “Yönetim ve Organizasyon Tasarımı”, “Organizasyonlarda Davranış ve İK Yönetimi”, “Bilgi Yönetimi ve Teknolojileri”, “Yöneticiler için Veriye Dayalı Karar Verme”, “Rekabet Gücü Analizi ve Strateji”, “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi”, “Satış Yönetimi”, “Operasyon ve Süreç Yönetimi”, “Tedarik Zinciri Yönetimi”, “Finansal Muhasebe”, “Yönetim/Maliyet Muhasebesi”, “Proje Yönetimi ve Planlaması”, “Finansal Yönetim”, “Perakendecilik Yönetimi”, “Vaka Çalışması Sunumları”, “Değişim Yönetimi”, “Perakendecilik Yönetimi”, “Perakendecilikte ERP&MIS”, “Satın Alma Yönetimi & Müzakere Becerileri”, “Yeni Ürün Geliştirme”, “Fiyatlandırma”, “Finansal Yönetim”, “Stratejik Planlama”.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.