YKM’nin ‘Benim Vitrinim’ yarışması sonuçlandı

YKM’nin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliğiyle başlattığı “Benim Vitrinim” Vitrin Tasarım

11.01.2008 - 13:26 | MediaCat

YKM’nin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliğiyle başlattığı “Benim Vitrinim” Vitrin Tasarım Yarışması ödülleri, 9 Ocak’ta, MSGSܒnde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Her şeyiyle yeni bir vitrin konseptine ulaşmak, yeni ve yaratıcı fikirlere zemin oluşturmak, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla yola çıkan YKM “Benim Vitrinim” Yarışması; Doğuş Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde öğrenim gören tüm Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü lisans öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmada birincilik ödülünü; MSGSÜ öğrencisi Gökay Karacabey kazanırken, ikinciliği MSGSܒnden Umut Demirel, üçüncülüğü İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Kerem Erdem Göç ve Gamze Selçuk ikilisi aldı. 3 adet mansiyon ödülünü, MSGSÜ öğrencilerinden Doğan Şekercioğlu, Fulya Certel ve Sedat Girgin alırken, yine MSGSÜ öğrencisi olan Okan Akgöl ise tasarımıyla, teşvik ödülünü almaya hak kazandı.

“Benim Vitrinim” Vitrin Tasarım Yarışması’na katılan tasarımlar, 4 Ocak’ta toplanan jüri tarafından değerlendirildi. Çalışmaları değerlendiren jüri, şu isimlerden oluştu; MSGSU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemil Toka, Haliç Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Küçükerman, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şermin Alyanak, Kadir Has Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Erhan, MSGSU Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kurtuluş, YKM Yönetim Kurulu Üyesi Nuşin Oral, YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan, YKM Satış Koordinatörü A. Cemil Kent, YKM Görsel Sunum Müdürü Mine Merkit.

9 Ocak’ta MSGSܒnde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Ceylan, MSGSÜ-YKM işbirliği ile gerçekleştirilen bu proje ile öğrencilerin yaratıcılıklarını desteklemeye yönelik olarak, göstermiş olduğu anlamlı çaba için YKM yetkililerine teşekkür etti. Daha sonra söz alan YKM Genel Müdürü Jaklin Güner, Benim Vitrinim adlı vitrin tasarım yarışmasını, bilinen vitrin kavramına yeni bir boyut getirmek, gençleri motive etmek, yaratıcı ve yenilikçi fikirleri desteklemek amacıyla düzenlediklerini belirtirken, “Türkiye’de hem mağazalar, hem de müşteriler vitrine çok önem vermeye başladı. YKM de vitrin konusunun mağazacılıktaki önemini farkeden ve vitrinleriyle ses getiren bir marka oldu. Bu misyonu bir adım daha ileri götürmek üzere, genç tasarımcıların ufkunu geliştirmek, onları cesaretlendirmek ve motive etmek için bu yarışmayı düzenledik. Başarılı bulunan tasarımları YKM Mağaza vitrininde hayata geçireceğiz. İlkini gerçekleştirdiğimiz ve öğrenciler tarafından ilgi gören Benim Vitrinim yarışmamızı her sene tekrarlamayı planlıyoruz” dedi. Jaklin Güner, projeyi kamuoyunda daha çarpıcı hale getirmek ve birebir uygulanabileceğini göstermek için, 2008’e bir hafta kala YKM Şişli Mağazası’nın vitrininde “Vitrindeki Çocuk” etkinliğini düzenlediklerini hatırlattı. Güner, yarışma sonucunda, güzel sanatlar öğrencilerinin vitrin tasarımını bir iş kolu olarak benimsemelerinin en büyük hedefleri olduğunu ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.