Yılmaz Özdil Hürriyet’ten istifa etti

Özdil'in köşe yazısı yayınlanmadığı için bu kararı aldığı belirtildi.

15.08.2014 - 11:27 | Muzaffer Kurt

Enis Berberoğlu’nun Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifasının ardından Hürriyet’ten bir istifa haberi de Yılmaz Özdil’den geldi.

Sözcü gazetesinde yer alan haberde Yılmaz Özdil’in bugün yayınlanması için hazırladığı köşe yazısının baskıya girmemesi sonucu bu kararı aldığı belirtildi. Yazısında Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’dan boşalan Başbakanlık koltuğuna ironik bir dille  Bilal Erdoğan’ı işaret ettiği belirtilen Özdil, bu yazısının yayınlanmamasının ardından 2007’den beri çalıştığı gazetesinden istifa etti.

Oda TV, Yılmaz Özdil’in istifasını duyurduğu haberinde ise “Başbakan kim olsun?” başlıklı yayınlanmayan yazısına yer verdi.

“Valla benim içimden geçen isim, Bilal…
Birincisi, devlette devamlılık esastır, devlet dediğin babadan oğula’dır.
İkincisi, hiç unutmam, 2005 senesinde Brüksel’deki NATO zirvesinde, ABD Başkanı Bush, İngiltere Başbakanı Blair ve bunun babası bir araya gelmişti, Bush parmağıyla bunu gösterip “çalışıyor mu bu” diye sormuştu, babası “çalışıyor” demişti, Bush da daha bi saniye önce çalışıp çalışmadığını bile bilmediği halde “çok akıllı bi çocuk” demişti, Blair de gülerek “tıpkı babası gibi” demişti.
Üçüncüsü, Bush’la Blair haklıydı, hakikaten çok zeki bi çocuk… Küçükken okuyacak parası bile yoktu, Remzi’nin bursuyla okudu. Şimdi, çalışarak kazandığı paralarını 48 saat sıfırlıyor, hâlâ 30 milyon avrosu kalıyor, zekâsını düşün yani.”

Yazının tamamına Oda TV’nin haberinden ulaşabilirsiniz. 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.