Yıllara meydan okuyan ambalajlar

Greenpeace'ten okyanuslardaki plastik kirliliğine dikkat çeken çarpıcı farkındalık kampanyası.

08.02.2022 - 14:49 | Simge Şenses

Greenpeace Hollanda, onlarca yıldır okyanuslarda sürüklenen plastik ürün ambalajlarının kıyılara dönmesinden ilhamla, önlenmesi giderek daha acil hale gelen plastik atık kirliliğine dikkat çeken çarpıcı bir kampanyaya imza attı.

Temizlik, kişisel bakım ve gıda ürünlerinin kısa sürede tüketilse de yüzlerce yıl doğaya zarar vermeye devam ettiğini, 1900’lerin farklı dönemlerine ait yıpranmış ürün ambalajlarını birer reklam öznesi haline getirerek vurgulayan kampanya, Ogilvy Social Lab Amsterdam tarafından hayata geçirildi.

Greenpeace’in Hollanda genelinde sürdürdüğü kampanya kendine açıkhavada da yer buluyor. Tüketicilere geçmişte severek tükettikleri ürünlerin geri döndüğü müjdesini verir gibi görünen ilanların esas amacı, altlarına iliştirilen açıklamalar okunduğunda anlaşılıyor.

“Geri döndü! 60’larda çocuk olanlar için lezzetliydi, bugünün plajları içinse mide bulandırıcı. Bu plastik ambalaj, 60 yıl okyanusta sürüklendikten sonra bir plajda bulundu.”

“Geri döndü! 80’lerde bulaşıkları temizlerdi, bugün plajları kirletiyor. Bu plastik ambalaj, 40 yıl okyanusta sürüklendikten sonra bir plajda bulundu.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Greenpeace Hollanda
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Social Lab Amsterdam
Kaynak: Ads of the World, Greenpeace

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.