MediaCat

Yılın global medya ajansı: Mediaedge:cia

Mediaedge:cia, Adage ve Adweek dergileri tarafından yılın global medya ajansı seçildi. Medya kontrol grubu RECMA’nın verilerine göre

Yılın global medya ajansı: Mediaedge:cia

Mediaedge:cia, Adage ve Adweek dergileri tarafından yılın global medya ajansı seçildi.

Medya kontrol grubu RECMA’nın verilerine göre Mediaedge:cia, 2006 yılında yüzde 14’lük büyüme oranıyla Starcom MediaVest Grup’un ardından en hızlı büyüyen ikinci ajans. RECMA sıralamasında ajans, 19 milyar Amerikan doları cirosuyla medya ağı sıralamasında altıncı sırada yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Grup M ile işbirliğine giden Mediaedge:cia, 2006 yılında birçok başarıya imza attı. Coke Light satışlarını ikiye katlama talebini gerçekleştiren ajans, bu başarısı ile 2006 yılının en başarılı global fikrini de ortaya koymuş oldu. Coca Cola’nın Singapur’daki tüketici kitlesi, diet ürünlerin yalnızca şişman insanlar tarafından rağbet gördüğüne dair bir önyargıya sahipti ve bu nedenle diet içeceklerin tüketimine de çekimser yaklaşıyordu. Mediaedge:cia, bu duruma çözüm olarak ‘A Light Affair’ adlı programı önerdi ve markanın yeni ‘Life Light’ temasıyla bağlantılı olarak romantizm ve flört tutkulu bir konsept hazırladı. Ambalajların üzerine yerleştirilen promosyonlarla tüketicileri, TV şovuna katılanlarla buluşturdu. Uygulanan programla, Coke Light’ın Singapur satışları dört ayda yüzde 26 artış gösterdi.

Ajansla çalışan şirketler, Mediaedge:cia’in başarıyı perakende ve dijital gibi alanlarda yapılan agresif çeşitlendirmeyle sağladığını belirtiyor. Ajansın Kuzey Amerika CEO’su Charles Courtier, dünya üzerinde yapılan işlerin yüzde 30’undan fazlasının bu tip çeşitlendirilmiş işlerden oluştuğunu ve bu oranın her geçen gün artış gösterdiğini dile getirdi.

Mediaedge:cia, geçen yıl GMaxum, MediaCom ve MindShare’in de dahil olduğu WPP şemsiyesi altındaki Grup M ile çalışmaya başlamasından ötürü, sunduğu hizmetlere MEC topluluğunu da dahil etmişti. Charles Courtier, Grup M’in gücüne ve avantajlarına gönderme yaparak, nerede bir şey yakalarlarsa hemen diğer ajanslarla paylaştıklarını ve birlikte geliştirdiklerini ifade etti.

İngiltere ve Çin gibi büyük pazarlarda gösterdiği performans sayesinde ajans ağı, 2006 yılında İngiltere’de ilk 10’a girmeyi başardı. Çin’de ise, Colgate-Palmolive, Wm. Wrigley Jr., Henkel, Ikea, Toys ‘R’ Us ve Star Alliance gibi müşterilerin kazanılmasıyla cirosu 2005 yılına göre yüzde 48 artış gösterdi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.