Yılın en çok beğenilen ve hatırlanan reklamları

MediaCat Ocak sayısında Ipsos KMG ile yılın en çok beğenilen ve hatırlanan reklamlarını seçti...

31.12.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Ocak sayısında Ipsos KMG ile yılın en çok beğenilen ve hatırlanan reklamlarını seçti. Ipsos KMG Adwatch verilerine göre 2010’un en çok beğenilen reklamı, Anadolu Sigorta’nın ‘85 yıldır kaybetmek yok’ çalışması oldu. En çok hatırlanan reklamların zirvesine ise BN Elektronik’in 11880 Yeni Bilinmeyen Numaralar reklamı yerleşiyor.

Yaşanan ekonomik kriz yüzünden 2009 yılını kısıtlamalarla geçiren reklam sektörü, 2010 yılında tam bir sıçrama yakalayarak oldukça parlak bir yıla imza attı. Geçen seneye göre daha büyük prodüksiyonların yer aldığı reklamlarda bu yıl da tıpkı geçen yıl olduğu gibi telekomünikasyon sektörü öne çıkan reklamları ile konuşuldu.

HATIRLANAN VE BEĞENİLEN FARKI
Televizyonda izlediğimiz reklamların içinden bir tanesinin sıyrılıp uzun dönem hafızamızda yer edinmesi kolay değil. Reklamın yaratıcılığı bir reklamın hatırlanmasını büyük ölçüde etkiliyor ancak yaratıcılık dışında bir reklamın hafızalarımıza kazınması için medya planlamasının da detaylı şekilde yapılması önemli bir ayrıntı. Beğeni, izleyici ile reklam arasında kurulan bağ ile doğru orantılı gidiyor. Oysa bazı reklamlar izleyici ile arasında büyük bir duygusal bağ kurmasa da iyi bir medya planlama stratejisi sayesinde izleyicinin aklında daha çok yer ediyor. Bu yüzdendir ki en çok hatırlanan reklamların büyük bir kısmı en beğenilen reklamlar arasında her zaman yer almıyor.

Bu haberin devamını MediaCat’in Ocak sayısında bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.