Yıldız Holding’de bayrak değişimi

Murat Ülker, holdingin yönetim kurulu başkanlığını Ali Ülker'e devretti.

30.01.2020 - 09:55 | Sencer Uçar

Yıldız Holding'de bayrak değişimi

20 yıldan bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Murat Ülker, görevi Ali Ülker’e devretti.

Kararı Yıldız Holding’in yönetim kurulu toplantısında açıklayan Murat Ülker, konuşmasında Sabri Ülker’den devraldığı başkanlığı 20 yıldır sürdürdüğünü ve bayrağı güvenle Ali Ülker’e devrettiğini söyledi. Ali Ülker’in başkanlığını üstleneceği yönetim kurulunda üye olarak çalışacağını da belirten Murat Ülker, aktif iş hayatına holdinge bağlı şirketlerde devam edeceğini açıkladı.

Yıldız Holding’in yeni yönetim kurulu başkanı Ali Ülker, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi Bölümü’nde tamamladı. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına da katılan Ülker, kariyerine 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş.’de kalite kontrol departmanında stajyer olarak adım attı. 1986 – 1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de çeşitli pozisyonlarda çalışan Ülker, 2000 yılında perakende grup başkan yardımcılığına, 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de genel müdürlüğe atandı. 2002 yılında gıda grubu başkan yardımcısı olan Ülker, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanı oldu. Ülker, 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütüyordu.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.