Yıldız Holding ve Gumlink’ten sakız ve şekerleme ortaklığı

Yıldız Holding ve Gumlink, 3 Nisan 2009 tarihinde Vejle'de imzalanan anlaşma ile...

14.04.2009 - 14:29 | MediaCat

Yıldız Holding ve Gumlink, 3 Nisan 2009 tarihinde Vejle’de imzalanan anlaşma ile yüzde 50-50 ortaklı Continental Confectionery Company şirketini kurdu.

Anlaşma, Gumlink’in merkezinin bulunduğu Vejle şehrinde Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Gumlink Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Holger Bagger-Sørensen tarafından imzalandı. Anlaşma ile kurulan yeni şirket, Türkiye’nin yanı sıra çevre ülkeleri de hedefleyerek son teknoloji ürünü sakız ve şekerleme üretecek.

Anlaşmaya göre; Continental Confectionery Company şirketine Yıldız Holding bünyesinde sakız ve şekerleme üretimi yapan Baycan, Horizon ve Etkin şirketleri ile Gumlink’in private label ve markalı sakız alanındaki üretiminin tamamı devredilecek. Gumlink’in, nutrasötik ve tıbbi sakız konuları dışında kalan iş kolları, belirlenen coğrafyada etkin olmak üzere bu ortaklık içerisinde yer alıyor olacak.
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Gumlink Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Holger Bagger-Sørensen anlaşma ile ilgili yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler:

“Continental Confectionery Company ortak girişimini duyurmaktan son derece mutluyuz. Yıldız Holding ve Gumlink arasındaki güçlü stratejik, operasyonel ve kültürel benzerlikler, her iki ortak ve müşterilerimiz açısından yepyeni sinerjiler yaratmamızda yardımcı olacak. Continental Confectionery Company, Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde güçlü bir sakız ve şekerleme oyuncusu olacak.

Bu işbirliği sayesinde Yıldız Holding’in güçlü sakız, şekerleme markaları ve dağıtım ağı ile Gumlink’in sakızdaki yüksek teknolojisi, AR-GE ve B2B alanındaki gücü, Türkiye ve çevre ülkelerde Yıldız Holding markalarını daha da büyütmemizi sağlayacak. Ayrıca Gumlink’in B2B pazarındaki gücünü de sağlamlaştıracak.

Bu birleşme ile Türkiye’nin yanı sıra bölge ülkelerine yüksek kalitede, en geniş sakız ve şekerleme ürünlerini sunabileceğiz. Türkiye’de kuracağımız yeni ve en son teknolojiye sahip sakız ve şekerleme tesisinde, hem yeni istihdam yaratmış olacağız hem mevcut ve yeni müşterilerimize yenilikçi ürünler sunma fırsatı yakalayacağız.”

Anlaşmanın Türk mercilerce onaylanmasından sonra Continental Confectionery Company çalışmalarına başlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.