Yıldız Holding çay alanında ortaklığa gidiyor

Yıldız Holding, çay alanındaki tecrübe ve birikimlerini birleştirecek yeni bir ortaklık için görüşmeler yapıyor...

27.04.2009 - 16:19 | MediaCat

Yıldız Holding, çay alanındaki tecrübe ve birikimlerini birleştirecek yeni bir ortaklık için görüşmeler yapıyor.

Holding’den gönderilen açıklama şu şekilde:

Türkiye’nin ve dünyanın önemli hızlı tüketim gruplarından Yıldız Holding, uluslararası alandaki çalışmalarına güçlü ortaklıklar ile devam ediyor.

Avrupa’nın en büyük üçüncü çay pazarı olan Türkiye’de, Milford ve Mesmer markaları ile tanınan Ostfriesische Tee Gesellschaft firmasının sahibi Laurens Spethmann Holding AG & Co. KG (LSH) ile çay alanındaki tecrübe ve birikimleri birleştirecek yeni bir ortaklık için görüşmeler yapılmaktadır. Henüz çalışmaları sürmekte olan bu ortaklık kapsamında LSH’nin, Yıldız Holding’e bağlı Enfes Gıda İmalat ve Ticaret A.Ş. şirketine % 50 oranında ortak olması planlanmaktadır. LSH, Enfes Gıda’nın markaları arasında yer alan Obaçay ve Doğa Bitkisel Ürünler’in yanı sıra, Türkiye pazarında aktif Deren Çay markası ile de ilgilenmektedir.

Çalışmaların tamamlanmasını müteakip konu Rekabet Kurulu’nun onayına sunulacak ve ortaklık bu onay sonrası neticelenecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.