Yıldız Holding, ABD’li öğrencileri ağırladı

Yale ve Syracuse Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, Yıldız Holding’i ziyaret etti.

18.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Yale ve Syracuse Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, Yıldız Holding’i ziyaret etti. Holding ve faaliyetleri hakkında bilgi alan öğrenciler, Ülker Çikolata fabrikasını da gezerek üretimi yerinde görme fırsatı buldu. Yıldız Holding Bisküvi, Çikolata Grubu Başkanı Ali Ülker ile İş Geliştirme ve Yatırımlar Başkanı Dr. Zeki Ziya Sözen’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretlerde öğrenciler, en çok da Godiva alımına ilişkin soru sordu.
 
Yıldız Holding bu hafta dünyanın iki prestijli üniversitesini ağırladı. Yale Üniversitesinden 45 kişilik işletme yüksek lisans öğrencilerini ağırlarken, Ülker Çikolata’da yine Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Syracuse Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan 38 kişilik bir gruba çikolata üretimini yerinde görme imkanı sağladı.
 
Öğrencilerden gelen soruların büyük bölümü holdingin pazarlama stratejileri, AR-GE yöntemleri, Ülker markasının yurtdışı pazarlardaki bilinirliği, yurtiçinde yabancı firmalarla yaşanan rekabetler üzerineydi. Ancak en çok ilgi çeken konu elbette Godiva satın alımıydı. Yıldız Holding’in bundan sonraki yurtdışı yatırımlarının neler olabileceği de merak uyandıran noktalardan biriydi.
 
Syracuse Üniversitesi’nin eğitim programları dâhilinde Topkapı’daki Ülker Çikolata Fabrikası’nı gezen öğrencilere Yıldız Holding Çikolata ve Bisküvi Grubu Başkanı Ali Ülker eşlik etti. Ülker, gezi öncesi yaptığı sunumla, Ülker markasının doğuşu ve bugün ulaştığı nokta ile birlikte Yıldız Holding hakkında da bilgi verdi. Sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Ali Ülker, fabrika gezisi boyunca Ülker Çikolata Genel Müdürü Hüseyin Sevim ile misafirlere eşlik etti. Fabrikayı mühendisler eşliğinde gezen öğrenciler, akıllarına takılan her soruya yanıt bulma fırsatı buldu. Çikolatanın serüvenine tanıklık eden öğrenciler, Ülker hediye kutularıyla uğurlandılar.

Yale Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan öğrenci grubu ise, “Uluslararası Deneyim” programı kapsamında Yıldız Holding İş Geliştirme ve Planlama Koordinatörü Zeynep Dilmen’den kurumun tarihçesi, değerleri, yurtiçi ve yurtdışı yatırımları-ortaklıklarını dinledi. Ardından Holding İş Geliştirme ve Yatırımlar Grup Başkanı Dr. Zeki Ziya Sözen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin, “Godiva alımının Yıldız Holding için anlamı neydi? Godiva’yı holding organizasyon yapısı içinde nasıl konumlandırdınız?” sorusuna Sözen, şöyle yanıt verdi:
 
“Bizim stratejimiz lider bir gıda firması olmak. Godiva satın alımı işte bu büyük vizyonun çok önemli bir parçasıydı. Çünkü çikolata-şekerleme pazarında hem temel hem de premium kategoriler mevcut. Godiva bildiğiniz gibi Premium kategori alanındaki en itibarlı marka. Şirketi aldıktan sonra pek çok danışmanla görüştük, beyin fırtınası toplantıları yaptık. Bu toplantılardan sonra Godiva’yı holdingin geleneksel organizasyon yapısından ayrı bir çatı olarak tutmanın daha doğru olacağına karar verdik.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.