MediaCat

Yeşilay’dan senaryo yarışması

Bağımlılıkla mücadeleyi odağına alan Sağlıklı Fikirler yarışmasına başvuru için son tarih 13 Ekim.

Yeşilay’dan senaryo yarışması

97 yıldır bağımlılıkla mücadele konusunda faaliyet gösteren Yeşilay, kültür sanat faaliyetlerine verdiği destek kapsamında, Sağlıklı Fikirler adında bir kısa film senaryo yarışması düzenliyor. Sinema sektörü çalışanları, iletişim fakültesi öğrencileri ve mezunlarının tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığına yönelik kısa film senaryolarını bekleyen Sağlıklı Fikirler yarışmasında ilk üç senaryo sırasıyla 5 bin TL, 3 bin TL ve 2 bin TL’nin sahibi olacak; her kategorinin birincilerilerinin senaryoları filme dönüşecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdürlüğü ve Sinema ve Televizyon Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) işbirliğiyle yürütülen Sağlıklı Fikirler yarışmasıyla Yeşilay, bağımlılıklara karşı farkındalık ve bilinç oluşturmayı amaçlıyor. Yarışma konusuna uygun, etkili, özgün ve prodüksiyon açısından uygulanabilir senaryoların ödüllendirilerek senaryolarının filme dönüştürüp kamu spotları ve iletişim kampanyalarıyla yaygınlaştırılacağı yarışma “Bir Film Yaz, Metrajı Kısa, Etkisi Uzun Olsun. Yazdığın Film Yeşilay’ın Desteğiyle Hayat Bulsun” sloganıyla özgün ve etkili senaryoları bekliyor.

Sağlıklı Fikirler yarışmasına son başvuru tarihi 13 Ekim. Dileyenler, başvuru ve detaylı bilgi için Yesilay.org.tr adresini ziyaret edebilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.