Yeni Rakı’dan cin gibi reklam

Kim demiş rakı reklamlarında balık, kavun, beyaz peynir gibi görsel unsurlar kullanılamayacak diye

05.08.2009 - 00:00 | MediaCat

Kim demiş rakı reklamlarında balık, kavun, beyaz peynir gibi görsel unsurlar kullanılamayacak diye… Yeni Rakı, mizahi bir reklam kampanyası başlatıp ‘balık yasağını’ böyle by-pass etti.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) alkollü içki reklamına yönelik yaptığı düzenleme ile rakı üreticileri reklamlarında rakının yanında balık ve beyaz peynir gibi ‘iştah açıcı ürünleri kullanamayacak. Bu uygulamayı ti’ye alan Yeni Rakı’nın üretcisi Mey İçki, cin fikirli bir reklam kampanyası başlattı.

Reklamda rakının yanına balık ya da diğer mezeler konulmuyor ama mini bilmeceler soruluyor. Kampanya kapsamında bir de şiirli bulmaca var. İşte ‘Rakısız kalan balık’ adlı o soru: Bilindiği gibi, doğada çok çeşitli canlılar balık avlayarak karınlarını doyururlar. Balık yenilip mideye inince etrafına bakarmış ve eğer midede rakı yok ise 30 saniye kadar beklermiş. 30 saniye sonunda hala rakı gelmemiş ise kendi kendine sorarmış; beni ‘Ne çeşit bir canlı yedi’ acaba!..

Kaynak:www.aksam.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.