MediaCat

Yeni Fiat Fiorino kıskançlık krizi yaratıyor

Leo Burnett İstanbul Fiat için hazırladığı filmde yenilenen Fiorino tanıtılıyor.

Yeni Fiat Fiorino kıskançlık krizi yaratıyor

Fiat Fiorino, ‘ticaretin yakışıklısı’ konumlandırması üzerinden Leo Burnett tarafından hazırlanan lansman kampanyasıyla ekranlarda.

Reklam filminde kocasının Fiorino sayesinde başka kadınların ilgisini çekmesini kıskanan bir kadının bunu engellemek için uyguladığı yöntem mizahi bir dille anlatılıyor. Reklam filmini Alman yönetmen Thorsten Herken yönetmiş. Kampanya Harbiye, Nişantaşı ve Kuzguncuk gibi İstanbul’un birçok farklı mekanında 2 günde çekilmiş.

Fiat, seneye Linea ile “2012’nin En Çok Satılan Otomobili”, Doblo ile “2012’nin En Çok Satılan Ticari Aracı” ödülünü alarak giriş yapmıştı ve iletişime de bu iki ödüle değinen filmleriyle başlamıştı. Linea için ‘onu uzun uzun anlatmamıza gerek yok, dışarıya bakın mutlaka bir tane göreceksiniz’ diyen Fiat, Doblo için de ‘geniş ailelerin tercihi’ konumlandırması üzerinden, bir bakışla başlayan ve geniş aile olma sürecini anlatan kampanyalarla şubat ve mart aylarında yoğun iletişimler yaptı. Fiat, nisan ayında ayrıca SUV segmentine yeni giriş yaptığı Freemont için büyüklüğün tanımını yapan kampanyasıyla da yayındaydı.

4 reklam filmi de Leo Burnett ve Pow Films işbirliğiyle çekilirken; Linea, Doblo ve Freemont filmleri içinse Cenk Alpsan yönetmenlik yaptı. Ayrıca 4 filmin de seslendirmesini ünlü sanatçı Selçuk Yöntem gerçekleştirdi.

Künye:

Reklamveren: Fiat
Reklamveren Temsilcisi: Özgür Süslü, Melike Güleli, Aslı Başağa
Reklam Ajansı: Leo Burnett
Kreatif Direktör: Oktar Akın, Emrah Akay
Kreatif Grup Lideri: Evren Dinler, Ersin Pekin
Jr. Reklam Yazarı: Volkan Bintepe
Jr. Sanat Yönetmeni: Andaç Erkök
Müşteri İlişkileri: Melissa Ruacan, Mert Moğol, Cansu Çelebican
Stratejik Planlama: Özgün Özkalay, Seren Pala
Ajans Prodüktörü: Sevinç Metuçin Öktem, Didem Tosya
Yönetmen: Thorsten Herken
Yapım Şirketi: Pow Films

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.