Yemin krizi 8 bin habere konu oldu

Genel seçimlerin ardından patlak veren milletvekili yemin krizi, yaklaşık bir aydır medyanın gündeminde ilk sırayı işgal ediyor.

12.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Genel seçimlerin ardından patlak veren milletvekili yemin krizi, yaklaşık bir aydır medyanın gündeminde ilk sırayı işgal ediyor.

Haziran ayının üçüncü hafta başında gündeme bomba gibi düşen yemin protestosu ilk olarak, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’na ait bağımsız milletvekillerinin edilecek yemin metni üzerindeki farklı görüşleriyle gündeme gelmiş, daha sonra YSK’nın Hatip Dicle’nin milletvekilliğini düşürmesiyle yukarılara tırmanmış, milletvekili seçilen Engin Alan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın tutukluluk kararlarının mahkeme tarafından kaldırılmaması üzerine tavan yapmıştı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmada, kriz haberlerinin yazılı ve görsel medyada şu ana kadar toplam 8 bin 15 kez haber olarak, siyasetin ilk sırasında yer aldığı belirlendi.

Kanallar haberlerde yemin krizine daha çok yer ayırdı

Genel Seçimler sonrası seçilen milletvekillerin mazbatalarını alarak, yemin töreni için gün saymaya başladıkları dönemde ortaya çıkan kriz bugüne kadar, Interpress’in tam gün izlemesini yaptığı 40’ı aşkın kanalın haber bültenlerinde toplam 4 bin 321 defa haber olmuş.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin Interpress tarafından taranarak yapılan analizinde ise, yemin krizinin toplam 3 bin 694 defa haberlere konu olduğu saptandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.