Yemeksepeti’ne Croquette Awards’tan ödül

Bu sene ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Gerilla Reklam Ödülleri Yarışması Croquette Awards’ın...

27.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu sene ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Gerilla Reklam Ödülleri Yarışması Croquette Awards’ın sonuçları belli oldu. 14 Aralık Salı günü Lizbon’da gerçekleştirilen ödül töreninde Türkiye’den yemeksepeti.com, yemeksepeti@WoW projesi ile Digital Uncategory dalında verilen tek ödülün sahibi oldu.

Portekiz Gerilla Ajansı Torke ve Lisbon Ad School işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada Gerilla, Ambush, Ambient, Urban Intervention, PR stunt gibi kategorilerin yanı sıra online mecrada interaktif, sosyal medya ve viral kategorilerde çeşitli ülkelerden katılan çok sayıda yaratıcı proje yarıştı.

Yemeksepeti@WoW projesiyle World of Warcraft oyuncuları güç; yemeksepeti.com ise Croquette ödülünü kazandı
Dünyanın en fazla oynanan çok kullanıcılı MMORPG oyunu World of Warcraft’ın (WoW) içinde yaratılan ve şimdi de Croquette ödülünü kazanan fantastik “yemeksepeti” karakteri, oyunun geçtiği Azeroth diyarında 6 ay boyunca yemek dağıttı. Üstelik oyun içindeki malzeme ve tariflerle hazırlanıp dağıtılan bu yemekler, oyunculara özel güçler kazandırdı. Kullanıcılar posta kutularına baktıklarında “yemeksepeti”nden gelen yemeklerle karşılaştılar ve dijital dünyada karınlarını doyurdular. Uygulama, 6 ayda 2.274 düzenli kullanıcıya ulaşırken, haftalık yemek gönderimleri ise 10.000’i aştı. Böylece yemeksepeti.com, kullanıcılarını internet üzerindeki oyun dünyasında bile yalnız bırakmayıp benzersiz lezzetlerle buluşturdu.

Yemeksepeti.com’un, World of Warcraft’ta oluşturulan “yemeksepeti” karakterini yaratan ekip:
Reklamveren:
Yemeksepeti.com
Reklamveren sorumlusu: Nedim Nahmias
Ajans: Gyro
Yaratıcı grup: Gökhan Yücel ve Gökçen Yücel
Proje Koordinatörü: Mine Anafarta

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.