Yemeksepeti.com’da 2008 yılında siparişler yüzde 50 arttı

Türkiye'nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, 2008 yılında...

12.01.2009 - 12:06 | MediaCat

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, 2008 yılında aldığı sipariş sayısını iki katına çıkardı. 2009 yılı içinde 600 bin kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen yemeksepeti.com’da, geçtiğimiz yıl en çok sipariş verilen yiyecek türü pizza oldu. Kullanıcılar, yemeksepeti.com’dan yılbaşı günü 12 binden fazla sipariş verdiler ve sofralarını harika lezzetlerle donattılar.

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com üzerinden 2008 yılında verilen siparişler, 2007 yılına kıyasla yüzde 50 oranında artış gösterdi. Yemeksepeti.com 2009’da öncelikli olarak, 480 binden fazla olan kayıtlı kullanıcı sayısını 600 bine çıkarmayı hedefliyor. Halen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli ve Kıbrıs olmak üzere dokuz farklı lokasyonda faaliyet gösteren yemeksepeti.com, 2009 yılında başta Adana, Denizli, Mersin ve Konya olmak üzere yeni illerde de hizmet vermeye hazırlanıyor.

Yemeksepeti.com’da 2008’in son haftasında en çok verilen siparişler pizza, fast food ve Türk mutfağı olarak sıralandı. Yılın son haftasında 100 binden fazla yiyecek siparişinin gerçekleştiği yemeksepeti.com’da, kullanıcılar 31 Aralık günü 12 binden fazla sipariş vererek online yemek siparişi rahatlığını yılbaşı gecesinde de sürdürdü. 2009’un ilk siparişi ise İstanbul’dan bir kullanıcının verdiği köfteli sandviç, goralı ve profiterol içeren sipariş oldu.

Geçtiğimiz yıl İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Kocaeli’deki yemeksepeti.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği yiyecek türü pizza olurken, Bursa ve Gaziantep ağırlıklı tercihini kebaptan yana kullandı. Öğrenci nüfusunun ağırlıkta olduğu Eskişehir’in en çok tercih ettiği yiyecek türü fast food oldu. Kıbrıs’taki yemeksepeti.com kullanıcıları ise dünya mutfağı ağırlıklı sipariş verdiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.