Yemeksepeti.com’un “Yemekler Konuşuyor” uygulaması

Twitter içinde hayat bulan ve her yemeğin bir karakteri olduğu düşünülerek yaratılan 12 yemek accountu, her gün düzenli olarak yemeksepeti.com için içerik üretiyor

13.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Twitter içinde hayat bulan ve her yemeğin bir karakteri olduğu düşünülerek yaratılan 12 yemek accountu, her gün düzenli olarak yemeksepeti.com için içerik üretiyor.

Yemeksepeti@WoW projesi ile Uluslararası Gerilla Reklam Ödülleri Yarışması Croquette Awards 2010’da ödül kazanan Yemeksepeti.com, bu kez de twitter’da 12 yemek ağızdan konuşmaya başladı.

“Yemekler Konuşuyor” sloganıyla Twitter içinde hayat bulan ve her yemeğin bir karakteri olduğu düşünülerek yaratılan 12 yemek ‘account’u, her gün düzenli olarak yemeksepeti.com için içerik üretiyor. Pirzola, “Bırak o çatalı” diyor; Analı Kızlı “Behlül’ün en sevdiği yemek” olmakla övünüyor, İskender Kebap ise yolu düşenleri Bursa’ya bekliyor.

Twitter kullanıcıları, yemeklerin arasında geçen konuşmaları Twitter’ın "lists" özelliği üzerinden takip edilebiliyor. Dileyenlerin sadece en sevdikleri yemekleri kendi hesaplarından takip etmesi mümkün.

“Retweet”lerle 400.000’den fazla kişiye ulaşan “Yemekler Konuşuyor” tweet’leri http://twitter.com/#!/yemeksepeti/yemekler adresinden takip edilebilir.

Yemeksepeti.com’un, “Yemekler Konuşuyor” projesini yaratan ekip:

Reklamveren: Yemeksepeti.com
Reklamveren sorumlusu: Ilgın Ece Şahin
Ajans: Gyro
Yaratıcı grup: Gökhan Yücel ve Gökçen Yücel

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.