Yaz Tüketim Raporu 2007

KMG Araştırma 'Yaz Tüketim Raporu' ile yaz aylarında özellikle turistik bölgelerde artan ev dışı tüketim hacmini, harcama noktalarını ve değişen tüketim dinamiklerini mercek altına alıyor. Ege ve Akdeniz sahillerinin en çok talep gören yazlık beldelerinde sürdürülecek olan saha çalışması ile hazırlanan “Yaz Tüketim Raporu”, şirketlerin yaz dönemi satış ve pazarlama çalışmaları için eşsiz bir kaynak oluşturacak.

27.06.2007 - 14:39 | MediaCat

KMG Araştırma “Yaz Tüketim Raporu” ile yaz aylarında özellikle turistik bölgelerde artan ev dışı tüketim hacmini, harcama noktalarını ve değişen tüketim dinamiklerini mercek altına alıyor. Ege ve Akdeniz sahillerinin en çok talep gören yazlık beldelerinde sürdürülecek olan saha çalışması ile hazırlanan “Yaz Tüketim Raporu”, şirketlerin yaz dönemi satış ve pazarlama çalışmaları için eşsiz bir kaynak oluşturacak.

Yazlık yerlerde sizin kategorilerinizin tüketim hacmi nedir? Daha fazla satış için potansiyel var mı? Kategorinizde sizler dışında nerelerden tedarik yapılıyor? Farklı kanallardan sağlanan alımlardaki şartlar sizin sağladıklarınızdan ne kadar farklı? Bunlar ve benzeri soruların yanıtları, şirketlerin yaz döneminde uygulayacakları pazarlama, dağıtım, iletişim ve sponsorluk çalışmaları için kritik öneme sahip. KMG Araştırma bütün bu soruların yanıtlarını bulmak ve Türkiye’nin yaz aylarındaki tüketim alışkanlıklarını belirlemek için yepyeni bir araştırmaya başlıyor: “Yaz Tüketim Raporu”.

“Yaz Tüketim Raporu”, Antalya, İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir şehirlerine bağlı, yaz nüfusu açısından en çok tercih edilen 26 ilçe ve 74 belediyedeki, tüm tatil köylerini, otel, pansiyon, bar, restorant ve cafe gibi ev dışı tüketim mekanlarını kapsıyor. KMG Araştırma, çalışma ile bu yerlerdeki tüketim dinamiklerini, ürün ve marka tercihlerini belirliyor. Araştırmanın sonuçları, şirketlerin yaz dönemi için planladıkları tüm çalışmalara çok güçlü bir temel oluşturacak.

KMG Araştırma Perakende Araştırmalar Bölümü tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan “Yaz Tüketim Raporu” unda sahil şeridinde yer alan tüm konaklama ve yeme içme yerlerinin adres ve ulaşım bilgileri ile birlikte özellikleri, kapasiteleri (çalışan sayısı, müşteri kapasitesi, masa sayısı, işletme yaşı, sezonluk-sabit) gibi bilgiler yer alacak. Çalışma kapsamında envanter bilgilerin yanında yiyecek, içecek ve temizlik kategorilerinde aylık tüketimler, firmalarla yapılan anlaşmalar ve sponsorluklar, ürün satın alma ve teslimat sistemleri gibi bilgiler de yer alacak.

Temmuz ayı içinde saha çalışması başlayacak olan çalışmanın sonuçları Ağustos ayında çıkacak. Araştırma ile ilgili detaylı bilgi için; Başak Özkan ile (0216) 572 56 56 numaralı telefonlardan görüşebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.