MediaCat

Yayınlanmasa bile en çok Çalıkuşu konuşuldu

18 Şubat twitter’da en çok hangi programlar konuşuldu?

Yayınlanmasa bile en çok Çalıkuşu konuşuldu

Salı gününün Sosyal TV reytinglerine Kanal D’nin dizileri Çalıkuşu ve Küçük Ağa damgasını vurdu. Birincilik, yayın günü ertelendiği için izleyicileri klavye başına kitleyen Çalıkuşu’na aitken, ikici sırada Küçük Ağa vardı. Samanyolu’nun Şefkat Tepe dizisi bugün de hakkındaki tartışmalarla sosyal medyada konuşulmaya devam ederek üçüncü sırayı aldı.

Salı gününün sosyal TV reytinglerini nostalji sever kullanıcılar belirledi. Kanal D’nin Çalıkuşu, yayına bir hafta ara vermiş olmasına rağmen, dün akşam sosyal medyada en çok konuşulan dizi oldu. Bölümün yokluğu ile yas tutan izleyiciler #calikusuolmasadabizsizinleyiz hashtag’inden parmaklarını ayırmayarak dizilerini Twitter’da Trend Topic  yaptılar. Hafta sonundan beri süregelen yeni bölümün yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu, dün de meraklılarını meşgul etmeye devam etti. “Bu hafta çalıkuşu yok mu” diye birbirine soran izleyiciler yeni bölümün yayın tarihi ve saatinin belli olmasıyla “Bugün #çalıkuşu yoksa salı günü bitmiştir benim için” ve “çalıkuşu yok televizyonu açmak hiç içimden gelmiyor” diyerek isyanlarını dile getirdiler. Bu durum da sosyal TV izleyicisinin hayran oldukları programlar yayında olmasa bile orada oldukları, programlarını destekledikleri ve paylaşımı bırakmadıklarının en güzel örneklerinden biri oldu.

Kanal D’nin sevilen yeni dizisi Küçük Ağa, yayın gününde Çalıkuşu’nu takip ederek sosyal TV’de en çok konuşulan ikinci yayın oldu.#bugüngünlerdenküçükaga diyen izleyiciler Mehmet Can’ın anne babasının boşanmaması için yaptığı muzipliklerine #kucukaganinoyunlari hashtag’inden destek verdiler. Toplamda 2,568 kullanıcı tarafından üretilen 2,932 tweet, yayılımda 2,271,244 kullanıcının Twitter akışına ulaştı.

Samanyolu’nun tartışmalı dizisi Şefkat Tepe, bu hafta da sosyal TV gündeminin önemli konularından birisi olarak günü üçüncü sırada bitirdi. En Son Haber internet sitesinde çıkan ‘Şefkat Tepe’nin senaryosunu Gülen yazıyor‘ haberinin ardından saat 16:00’da tepe kotasını gördü. Toplam Twitter paylaşımlarının sadece %19’u özgün bir içeriğe sahip iken, ilk 5’te yer alan programlara kıyasla çok daha düşük bir yayılım ile sosyal medya seyrini sürdürdü.

CNN Türk’ün Cüneyt Özdemir’li 5N1K’sı bu Salı’yı Sosyal TV’de dördüncülük ile kapattı. Prof. Dr. Mümtazer Türköne ve Etyen Mahçupyan’ı canlı yayında konuk eden Özdemir toplamda 1,356 kullanıcıdan 1,620 tweet aldı ve 1,211,007 yayılıma ulaştı. İzleyiciler @cuneytozdemir hesabına “5N1K ‘de bugün A.Doğan-F.Gülen ilişkisini tescilliyen ses kayıtlarına değinmezsen küseriz.İşte bomba haber” mesajını iletirken,“Fatih Altay’yi 5N1K’ya konuk ettiğin gibi yanından Aydın Doğan için istiyoruz. Bakalım o ne diyecek bu Alo Aydın bey olayına” diyerek gelecekteki bölümler için isteklerini belirttiler.

Star’ın yetenek yarışması Yetenek Sizsiniz’deki yarı final heyecanı, programı geçen haftaki performansına göre iki sıra yükselterek beşinci sıraya taşıdı. Toplamda 1,472 Tweet alan yarışma 1,538,487 yayılıma ulaştı.@acuncom, @eseryenenler ve @hulyavsar en çok mention alan hesaplar olurken, programı kendisine içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin %29’u  aynı zamanda Küçük Ağa dizisine de içerik üretti.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 18 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.