Yayınlanmadığı günde de Survivor Twitter’da birinci

8 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

09.04.2014 - 11:40 | MediaCat

Haftaya heyecanlı başlayan Sosyal TV izleyicisi, Salı günü de bu heyecanı yitirmeden klavyelerinin başındaydı. Survivor Salı gününün galibi olurken, Medcezir ikinci Kurt Seyit ve Şura is üçüncü oldu.

Pazartesi gecesi yayınlanan bölümünde Gönüllüler takımından Berna ve Sahra arasında yaşanan kavganın etkileri hala dinmemiş gözüküyor.

Sosyal TV izleyicisini etkileyen olay, Survivor’a da izleyiciler arasında popülaritesini geri kazandırdı. 5,154 kullanıcıdan toplamda 6,329 Tweet alan yarışma Salı gününü birincilik ile kapattı. Kavganın detayları ve görüntüleri izleyiciler arasında paylaşılırken, bir yandan da Berna’nın diskalifiye oluşu ile ilgili yorumlar ve teoriler tartışıldı. Bir kısım izleyici Berna’nın gelecek yıl düzenlenmesi planlanan All Star Survivor’ katılması gerektiğini düşünürken, bir kısım izleyici yaşanan bu olayın adada gerginliği arttırdığı yorumlarını yaptı. Yarışmaya gün boyunca içerik üreten kullanıcıların yüzde 18’i Medcezir’e, yüzde 11’i Küçük Ağa’ya ve yüzde 8’i Kurt Seyit ve Şura’ya da içerik üretti. Gün boyunca en çok mention alan hesaplar @ukaraahmetoglu, @bernacanbeldek, @hakanhatipoglu, @survivorturkiye, @nihatdogan ve  @acunilicali oldu.

Medcezir hayranları bu aralar yeni bölüm heyecanlarını ayrı bir hızla Twitter’a taşıdı. Son bölümün çarpıcı bir şekilde sonlanmasının ardından izleyiciler Kenan ve Sude’nin durumunu merakla beklerken, 30. Bölüm fragmanının yayınlanması ile linklerin fırtına gibi yayılması bir oldu. Ayaklı Gazete’nin anket sonuçları ayrıca tartışılmaya devam ederken, hayranlar dizide görüp beğendikleri kıyafetleri nereden alabilecekleri ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Dizi 3,075 kişiden toplamda 4,323 Tweet alarak Salı gününü ikinci sırada kapattı.

Yayın hayatına Sosyal TV’de oldukça hızlı başlayan Kurt Seyit ve Şura, son dönemlerde ilk üçteki yerini koruyor. “Bugün günlerden Kurt Seyit ve Şura” diyerek paylaşımlarına başlayan izleyiciler, önce geçen bölümde nerede kaldıklarını hatırladı ardından da yeni bölüm ve  dizide İstanbul döneminin başlaması ile ilgili heyecanlarını paylaştı.Kurt Seyit ve Şura ve Medcezir dizilerinin senaristi Ece Yörenç’in Tweeti “Dün gece burada hafiften deprem oldu. #KurtSeyitveŞura Cannes’ı salladı esprileri yapıldı.” Top Tweet olurken, Ekibin Cannes macerası da hayranlar arasında büyük ilgi gördü.Sosyal TV izleyicisi günü “#KurtSeyitveŞura’nın yedinci bölümü bütün hikâyeyi sıfırlamışçasına ve bomba gibi başlayacakmış. Umut fakirin ekmeği, bekliyoruz valla..” yorumlarını paylaşarak kapattı. Diziye içerik üretenlerin yüzde 16’sı Medcezir’e, yüzde 15’i Küçük Ağa’ya ve yüzde 13’ü Survivor’a da içerik üretti.

Küçük Ağa yayın gününde ilk beşteki yerini korudu ve 2,064 kullanıcıdan aldığı 2,623 Tweet ile Salı gününü dördüncü sırada kapattı. “Kanal D’de Küçük Ağa izleme keyfi” diyerek dizilerine başlayan izleyiciler “Küçük Ağa gerçekten tebrikleri hakediyor ve Sarp & Birce” ve “Bir anda kahkahalara boğup bir anda hüngür hüngür ağlatan diziye #kucukaga denir” gibi yorumlarını sıkça paylaştı. Ali’nin Sinem’i severken başka biriyle öpüşmesini hoş karşılamayan ve araya giren kadınların artık can sıkmaya başladığını düşünen izleyiciler streslerini #sineminkiskancligi etiketinde attı.Diziye içerik üretenlerin yüzde 21’i aynı zamanda Kurt Seyit ve Şura’ya, yüzde 15’i de Survivor’a içerik üretti.

Geçen hafta dünyada final yapan How I Met Your Mother dizisinin yapımcılarından gelen açıklama izleyicileri heyecanlandırdı. DVD’de alternatif bir final bölümü olacağı haberi, geçen hafta dizi finali için yas tutan Sosyal TV izleyicisine yaşama sevincini geri kazandırdı. Hemen dizilerinden alıntılar yapmaya başlayan izleyiciler bir yandan da “Şöyle: Himym 9.sezon DVD si varya satılan, bunun içinde olacakmış Carter Bays tweetlemiş. O zaten 3 güne nete düşer rahat olun.” yorumlarını paylaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.