Yayıncılık sektörü TV reklamlarında öne çıktı

Eylül ayında televizyonda yayınlanan reklamları içinde ilk sırada yayıncılık sektörü olduğu belirlendi.

07.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Eylül ayında televizyonda yayınlanan reklamları içinde ilk sırada yayıncılık sektörü olduğu belirlendi. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, ekrandaki reklamları mercek altına aldığı aylık araştırmaya göre, geçtiğimiz ay yayıncılık sektörünün televizyonda toplam 296 saate ulaşan bir süre reklamlarının yayınlandığı belirlenirken, en çok reklamı 55 saati aşan bir süreyle “Zaman Gazetesi”nin verdiği saptandı. İkinci sırada toplam 36 saat reklam veren “Digitürk” yer alırken, “Melpa” 32 saatle sektörde üçüncü oldu.

Aynı araştırma verilerine göre, geçen ay GSM şirketlerinin ekranda toplam 272 saat reklamının yayınlandığı belirlenirken, en çok reklamı 84 saate ulaşan süreyle ‘Turkcell’in verdiği görüldü. “Vodafone” ve “Türk Telekom” sektörün ilk üç sırasını oluşturan diğer firmalar oldular. Eylül ayında televizyonda yayınlanan reklamlar içinde sektör bazında üçüncü sırada, toplam 226 saat ile gıda sektörü yer aldı. “Ülker” toplam 36 saat ile birinci sırada bulunurken, “Eti” ve “Kibarlı Bitkisel Ürünler” yayınlanan reklam sıralamasında ikinci ve üçüncülüğü aldı.

Nar Ajans’ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında kozmetik ve kişisel bakım sektörü, yayınlanan toplam 177 saatle dördüncü sırayı alırken, “P&G Orkid” 17 saat reklam vererek geçtiğimiz ayı sektöründe birinci sırada tamamladı. “L’oreal Kozmetik” ve “Dettol” en çok reklamı yayınlanan diğer markalar oldu. Eylül ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan beşinci sektör ise toplam 150 saat ile mobilya ve ev tekstili sektörü olurken, bu alanda “İstikbal” 27 saati aşan reklam süresiyle ile ilk sırada yer aldı. “Bellona” ve “Mondi” ilk üç sırayı oluşturdu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.