YATAŞ 2011’de ihracatını yüzde 70 artırdı

2011 yılında iç ve dış pazarlarda hızla büyüyen YATAŞ, yoğun yurtdışı atılımları sayesinde 2011 yılında önceki yıla kıyasla yüzde 70’lik ihracat artışı sağladı.

13.04.2012 - 00:00 | MediaCat

YATAŞ, 2011 yılını ihracat, dış ticaret ve mağazalaşma başarılarıyla kapadı. Halihazırda 45 ülkeye ihracat yapan YATAŞ, bu yıl ise özellikle Avrupa ve Ortadoğu da gelişen ve büyüyen pazarlardan pay almayı planlıyor.

2010 yılında başlattığı değişim-dönüşüm süreciyle birlikte Türkiye’deki eski mağazalarını yeni dağıtım kanalları YATAŞBedding ve ENZA Home konseptleri ile değiştirmeye ve mağaza sayısını artırmaya başlayan YATAŞ, 2011 boyunca dış ticarette de büyük ilerleme kaydetti. İran, Irak, Azerbaycan, Almanya, Avusturya’da yeni mağazalar açan, Amerika’ya ise ENZA markasını taşıyan YATAŞ, 2012 yılında Almanya ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede artık kendi mağazaları ve YATAŞ markalı ürünlerle ilerleyecek.

Ortadoğu’nun değişen siyasi sürecini de yakından takip eden YATAŞ, 2012’de ilk olarak Irak, İran ve Mısır’daki krizi fırsata çevirmeyi hedefliyor. Ayrıca Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda ve Beyaz Rusya’da mağazalaşma yolunda atılımlar üzerinde çalışıyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.