Yaşlı Tayyip Erdoğan afişi Kopenhag’da olmayacak

Kopenhag’daki İklim Değişikliği Zirvesi’ni renklendiren aktivitelerden birisi de dünya liderlerini çevre sorunlarını çözemedikleri için pişman ve yaşlı gösteren afişler olacak...

07.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Kopenhag’daki İklim Değişikliği Zirvesi’ni renklendiren aktivitelerden birisi de dünya liderlerini çevre sorunlarını çözemedikleri için pişman ve yaşlı gösteren afişler olacak.

Çevre örgütü Greenpeace tarafından hazırlanarak Kopenhag Havaalanı’ndaki bilboardlarda sergilenecek olan afişlerde ABD Başkanı Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel yer alıyor.

Greenpeace Akdeniz Ofisi de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı 2020’deki yaşlı haliyle özür dileten bir afiş hazırladı ve zirvede aktif rol oynamaya çağırdı. Ancak Erdoğan afişi Kopenhag’da yer almayacak.

Greenpeace Akdeniz Ofisi, Başbakan Erdoğan’ı Kopenhag Zirvesi’nde aktif bir rol oynamaya ilginç bir yöntemle çağırdı. Kopenhag Havaalanı’nda dünya liderlerinin 2020 yılındaki hallerini billboardlara taşıyan Greenpeace, aynı tasarımı Erdoğan için de hazırladı. Afişte Erdoğan, “Özür dilerim. Kopenhag’da iklim değişikliğini önleme şansı vardı ama maalesef hiçbir şey yapmadık” diyor.

Erdoğan’ı Kopenhag’da 18 Aralık’ta bir araya gelecek 100’ün üzerinde devlet başkanının arasında görmek istediklerini söyleyen Greenpeace Akdeniz Enerji ve İklim Kampanyası Sorumlusu Hilal Atıcı, “Sayın Erdoğan iklim değişikliğiyle mücadelede üzerine düşen sorumluluğu almalı ve gelişmiş ülkelere Kopenhag’dan yasal anlamda bağlayıcı bir anlaşma çıkması için baskı yapmalı. Geleceğimizin karara bağlanacağı bu tarihi dönemeçte dünyanın en büyük 17. ekonomisi olarak Türkiye’nin de oynayacağı büyük bir rol olmalı” dedi.
Greenpeace bugüne dek “iklimicinvanminüt.org” sitesi üzerinden ve sokak çalışmalarıyla 30 binden fazla imza toplamış ve Başbakan Erdoğan’ı Kopenhag’a gönderecek dev bir uçak bileti hazırlamıştı.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.