YASED’in Koza projesi üçüncü yılında

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’ in 2009 yılında hayata geçirdiği, öğrencilere uluslararası şirketlerde staj imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “KOZA”, üçüncü yılı olan 2011’e büyüyerek başladı.

12.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’ in 2009 yılında hayata geçirdiği, öğrencilere uluslararası şirketlerde staj imkânı sağlayan sosyal sorumluluk projesi “KOZA”, üçüncü yılı olan 2011’e büyüyerek başladı.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’in 2009 yılında başlattığı, Türkiye’nin daha az gelişmiş bölgelerinde okuyan üniversite öğrencilerine önemli uluslararası şirketlerde staj olanağı sağlayan projesi Koza, genişletilmiş kapsamıyla üçüncü dönemine 107 öğrenci ile devam ediyor. Başladığı ilk yıldan beri büyük ilgi ve destek gören proje ile bu yıl 33 farklı ilde okuyan üniversite öğrencisi, uluslararası şirketlerde staj olanağı bulacak. Üçüncü yılı olan 2011’de 24 farklı bölümde eğitim gören 107 öğrenciye 47 şirkette staj imkânı sağlayan Koza Projesi, şimdiye kadar toplam 242 öğrenciye 55 farklı şirkette staj fırsatı sundu.

11 Temmuz 2011 Pazartesi günü İstanbul The Marmara Otel’de gerçekleşen basın toplantısında açılışı yapan Genel Sekreter Özlem Özyiğit; “Projenin ilk yılında pilot bölge olarak seçilen GAP Bölgesi başarıyla tamamlanmıştı. İkinci yılında da teşvik sistemine göre 4. bölge olarak adlandırılan 30 ildeki üniversiteler seçilmiş ve 118 öğrenciye staj olanağı sağlanmıştı. Gençlere fırsat eşitliği sağlamak hedefiyle başlatılan Koza’nın bu yıl kapsamı genişletilerek daha fazla öğrenciye ulaştırılması hedeflendi ve hem 4. bölge illeri hem de tüm GAP bölgesi dâhil edildi. YASED İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu tarafından yürütülen projenin bu seneki liderleri Nestle İnsan Kaynakları Direktörü Zuhal Çivi, PwC İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Eren, Türk Henkel İnsan Kaynakları Müdürü Derya Ersin Kocamaz ve GE İnsan Kaynakları Müdürü Demet Günaydın oldu. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Genel Sekreterin ardından konuşan YASED Başkanı İzzet Karaca; “YASED olarak Türkiye’nin en iyi yatırım ortamına sahip ülke olmasına katkıda bulunmayı misyonumuz olarak benimsedik. Bunun için de belirlediğimiz stratejimizin en önemli konularından biri şüphesiz ki ‘istihdam ve eğitim’. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi ekonominin canlılığı ve yatırımların sürekliliği için istihdamın artması son derece önemli. Biz de YASED olarak bunun sağlanabilmesi için her türlü çalışmaya katkı sağlıyoruz. İşte KOZA Projesi de tam olarak bu amaca hizmet etmek için doğmuş bir sosyal sorumluluk projesi. Projenin öncelikli hedefleri öğrencilere vizyon kazandırmak, uluslararası önemli firmaların iş yapış sistemlerini merkezlerinde öğrenmelerini sağlamak, staj dönemi süresince edindikleri deneyim ve vizyonu ileride gerek yaşadıkları bölgeler, gerekse kendi kişisel gelişimleri için kullanabilmelerine vesile olmak.

Türkiye’nin örnek eğitim projelerinden biri olduğuna inandığımız Koza’nın üçüncü yılına daha da büyüyerek girmesi bize büyük gurur veriyor. Gelecekte bizlerin koltuklarında oturacak olan çocuklarımızın henüz üniversite eğitimleri sırasında iş hayatını tecrübe etmeleri, üstelik bunu önemli uluslararası şirketlerde yapmaları büyük bir deneyim. Projeye destek veren tüm kurum ve bireylere bu vesile ile teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.