Yaşamın algoritması

Rolling Stone dergisinden depresyona karşı farkındalık projesi.

10.04.2019 - 17:34 | Arzu Nilay Kocasu

Yaşamın algoritması

Dünya Sağlık Örgütü tarafından paylaşılan bir açıklamaya göre, araştırmalar, belirli kelime ve cümlelerin sıklıkla kullanılmasının aleni bir depresyon işareti olduğunu gösteriyor. Ancak, bu işaretlerin erken yakalanması durumunda, vakaların yüzde 90’ının olumsuz sonuçlar doğurmasının önüne geçmek mümkün.

50 yılı aşkın geçmişiyle kendisini yalnızca müzik dergisi değil, rock’n’roll tarihinin tanığı olarak tanımlayan Rolling Stone dergisi, tıpkı yıllar boyunca rock müziğin idollerini etkilediği gibi halihazırda dünya genelindeki genç nüfusun da yüzde 30’unu etkileyen depresyon hakkında farkındalık yaratmak amacıyla bir kampanya hazırladı.

Twitter kullanıcılarının paylaşımlarını takip eden bir algoritma oluşturan Rolling Stone, reklam ajansı Africa imzalı projesi kapsamında, belirli kelimeleri kullanan Twitter kullanıcılarına özel mesaj yollayarak onları sorunlarını çözmek için adım atmaya teşvik ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Rolling Stone
  • Reklam Ajansı: Africa, São Paulo, Brezilya
Kaynak: Adeevee

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.