Yaratıcılar ve sezgiciler “AD Planet”te

‘Müşteriden olma ajanstan doğma’ reklam dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran AD Planet reklamcılık sertifika programı, junior reklamcıları işin ustalarıyla buluşturmaya devam ediyor.

30.01.2008 - 11:19 | MediaCat

‘Müşteriden olma ajanstan doğma’ reklam dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran AD Planet reklamcılık sertifika programı, junior reklamcıları işin ustalarıyla buluşturmaya devam ediyor. 9 Şubat’ta başlayacak program, junior reklamcılara da yaratıcı kampanyalar üretmeleri için fırsat sunuyor…

“AD Planet” reklamcılık sertifika Programı, interaktif içeriğiyle iletişim fakültesi öğrencileri ve kariyerini reklamcılık alanında sürdürmek isteyen genç profesyoneller için, 9 Şubat’ta başlıyor. Ajanslardan ve firmaların reklam departmanlarından birbirinden değerli yöneticilerin katıldığı programda katılımcılar; reklam ustalarıyla birlikte ajans koridorlarında dolaşarak marka reklam stratejilerinin nasıl oluştuğunu ve reklam sektöründeki gelişmeleri ilk ağızdan dinleme fırsatı yakalıyor.

“Hiçbir şeyinizin olmaması iyi bir şey. Hiçbir şeyiniz yoksa yoktan var edersiniz.”

AD Planet’in ‘Reklamda Yaratıcılık’ konulu oturumunun konuşmacılarından Özgür Doğan (Reklam Yazarı), “Yaratıcı olunmaz yaratıcı doğulur” cümlesinin bilinen en kötü yaratıcılık miti olduğunu söyledi. Bu mitin insanların beyninde bir mantıksal bir blok oluşturduğunu söyleyen Doğan; “Kafamızda bazı düğmeler var, bazılarına basabilirsiniz bazılarına basmak ise çok zordur çünkü onlar tuğla gibi görünür. Bu blokları kırmanın yolu ise rahatlamaktır. Örneğin alkol aldığınızda rahatladığınız için beyninizdeki tüm düğmelere basabilirsiniz.”

İpler, Kavramsal Çağ’ın Baş Karakterleri Olan Yaratıcıların ve Sezgicilerin Elinde…

Ünlü yazar Daniel Pink’ten örnek veren Doğan insanlığın bugüne kadar geçirdiği çağları ise şu sekilde değerlendirdi: “İnsanlık günümüze kadar; Tarım çağı (çiftçiler), Endüstriyel çağ (işciler), Bilgi çağ (mühendisler), Kavramsal (yaratıcılar ve sezgiciler) çağları geçirmiştir. Şimdiki zamanın en önemli özelliği yaratıcılar ve sezgicilerin ipleri ellerine almış olmasıdır. Bu nedenle Yaratıcılık her yerde her zaman gereklidir. Önemli olan şey inançtır. Kendinize inanın. Kendim ettim kendim buldum bu durumda kullanılabilecek en güzel söz bence. Güçlü olan değil, inançlı ve dirençli olan kazanır. Ne istediğini bilmek çok önemlidir. Bir hedef belirlemeye çalışın ve belirlediğiniz doğrultuda da ilerleyin.”

Y&R Reklam Evi, Yorum Publicis, Proximity İstanbul, the uniclub, Alametifarika, TBWA, Publizon, Ogilvy&Mather, Art Grup, Pars Mc Cann gibi başarılı reklam ajanslarından profesyonellerin katıldığı programda, reklam yaratıcıları tarafından verilen briefler üzerine proje üreten katılımcılar, renkli reklam kampanyaları yaratma imkanı elde etmenin yanı sıra bu ajanslarda staj yapma şansı da yakalıyorlar.

‘Müşteriden Olma Ajanstan Doğma Reklam Dünyasına Genel Bakış’ sloganıyla kampanyaya hayat veren müşteri grubundan, aylarca bünyesinde kampanyayı besleyip can veren stratejik ve yaratıcı sürece kadar doğuma giden yolda her aşamaya genel bakış niteliği taşıyan ‘AD Planet’ reklamcılık sertifika programı, katılımcılara yaratıcı reklam kampanyaları üreterek değerlendirilme fırsatı da sunuyor.


Programın İçeriği

1. Hafta: – Pazarlama 1.0
– Bütünleşik Pazarlama İletişimi

2. Hafta: – Ajanslar Dünyası ve Organizasyon Yapısı
– Brief Süreci & Müşteri İlişkileri Yönetimi

3. Hafta: – Tüketiciyi Anlamak ve Araştırma
– Stratejik Planlama Süreci

4. Hafta: – Reklamda Yaratıcılık

5. Hafta: – Interaktif Pazarlama İletişimi

6. Hafta: – Medya Planlama – Kampanya Sunumları

Bilgi için:
Kurumsal İletişim Yöneticisi
Nagihan Yiğit
nyigit@egitisim.com.tr
GSM: 533 352 51 96

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.