Yaratıcı aylaklığa övgü

‘Sanatı geliştiren, bilimleri bulan bu sınıftır; bu sınıf kitaplar yazmış, bu sınıf felsefeler ortaya atmış ve toplumsal ilişkileri bu sınıf incelemiştir. Hatta baskı altındakilerin kurtuluşu bile genellikle yukarıdan aşağı doğru gelişmiştir. Aylak sınıfı olmasa, insanlık barbarlıktan hiç kurtulamazdı’ diyor büyük filozof ve matematikçi Bertrand Russell, Aylaklığa Övgü adlı klasik kitabında. Bu arada biz sıradan faniler […]

30.06.2008 - 17:45 | MediaCat

‘Sanatı geliştiren, bilimleri bulan bu sınıftır; bu sınıf kitaplar yazmış, bu sınıf felsefeler ortaya atmış ve toplumsal ilişkileri bu sınıf incelemiştir. Hatta baskı altındakilerin kurtuluşu bile genellikle yukarıdan aşağı doğru gelişmiştir. Aylak sınıfı olmasa, insanlık barbarlıktan hiç kurtulamazdı’ diyor büyük filozof ve matematikçi Bertrand Russell, Aylaklığa Övgü adlı klasik kitabında.

Bu arada biz sıradan faniler ne kadar uğraşırsak uğraşalım, tatilleri tam dinlenme zamanlarına dönüştüremiyor, mutlak bir aylaklık moduna bir türlü geçemiyoruz. Kafasında dönüşte çözülmesi gereken iş meseleleriyle, çantasında çalışmak için yanına aldığı dizüstü bilgisayarıyla tatile çıkmayanımız yok gibi.

Bu durum gecesi gündüzü, erkeni geçi, kışı yazı olmayan reklamcılık için bilhassa geçerli. Çoğumuzun kısa da olsa bir tatil için bir yerlere kaçmaya hazırlandığı yazın bu hararetli ve sıcak günlerinde, biraz fikir jimnastiğine ne dersiniz: Mutlak aylaklığa erişmek mümkün değilse bile, sizce bir reklamcı için ideal bir tatil nasıl bir şeydir?

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.