Yapımcılar Derneği kuruldu

Televizyon dizi yapımcıları 24 Temmuz 2012 tarihi itibariyle İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü’ne verdiği kuruluş bildirimiyle dernekleşti.

25.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Televizyon dizi yapımcıları 24 Temmuz 2012 tarihi itibariyle İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü’ne verdiği kuruluş bildirimiyle dernekleşti.

Televizyon ve sinema sektöründe görsel-işitsel eser üretimleri gerçekleştiren yapımcılar, mesleki dayanışma ve işbirliği ortamını yaratmak, yapımcıların çalışma ilişkilerinde, ortak ekonomik ve sosyal haklarını korumak ve geliştirmek için Yapımcılar Derneği’ni kurdu.

Televizyon ve sinema sektörünün kurumsallaşması ve temellendirilmesi için çalışmalar yürütecek olan dernek, çalışma hayatında ve çalışma koşullarında gerekli iyileştirmelerin, düzenlemelerin yapılması için her türlü çabayı gösterecek ve kamu nezdinde yapımcılar adına temsilci olacak.

Yapımcılar Derneği, sektöre ilişkin yasa, yönetmelik vb hukuki metinlerin üretiminde etkin görev almayı hedefliyor. Yine üretim sonrası sinema eserleri için toplanıp dağıtılacak olan telif bedellerinin belirlenmesinde aktif rol alıyor.

Yapımcılar Derneği, televizyon ve sinema endüstrisine ilişkin her türlü konuya ve soruna doğrudan müdahale etmeyi; çözüm üretmeyi, uzlaşılar sağlamayı ve belirleyici olmayı; film, dizi gibi her türlü görsel-işitsel eser üretiminde koşulların ve çalışma ilişkilerinin belirlenmesinde söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Bu çerçevede Yapımcılar Derneği, görsel-işitsel eser üretiminin birlikte üreticisi olan yapımcılar, yönetmenler, senaristler, müzisyenler, oyuncular ve kamera arkası çalışanlarının bir bütün olarak haklarını korumak ve geliştirmek için çalışacak.

Yapımcılar Derneği Kurucuları 

1. Birol Güven, Mint Prodüksiyon (Kurucu-Geçici Yönetim Kurulu Başkan)
2. Faruk Turğut, Gold Film (Kurucu-Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
3. Ali Gündoğdu, Süreç Film (Kurucu-Geçici Yönetim Kurulu Genel Sekreter)
4. Mehmet Fatih Aksoy, Med Yapım (Kurucu-Geçici Yönetim Kurulu Saymanı)
5. Erol Avcı, TMC Yapım (Kurucu-Geçici Yönetim Kurulu Üyesi)
6. Nilgün Sağyaşar, Focus Film (Kurucu)
7. Timur Savcı, TİMS Yapım (Kurucu)
8. Türker İnanoğlu, Erler Film (Kurucu)
9. Osman Sınav, Sinegraf Film (Kurucu)
10. Şükrü Avşar, Avşar Film (Kurucu)
11. Ekrem Çatay, Kerem Çatay, Ay Yapım (Kurucu)
12. Murat Tokat, Boyut Film (Kurucu)
13. Necati Akpınar, BKM Film (Kurucu)
14. Özge Şen, D Prodüksiyon (Kurucu)

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.