Yapı Kredi’den Van’a destek

Yapı Kredi, Van ve çevresindeki depremzedelerin taksit ve ödemelerini erteleyeceğini açıkladı.

27.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Yapı Kredi, Van ve çevresindeki depremzedelerin taksit ve ödemelerini erteleyeceğini açıkladı. Van ve Erciş şubelerine bağlı tüm bireysel ve ticari müşteriler için kredi taksitlerinde erteleme uygulaması başlatıldı. Müşterilerin kredi taksitleri ve ödemeleri de üç ay boyunca ertelendi. Diğer yandan Van ve Erciş şubelerindeki müşterilerden de 2011 yılsonu hesap işletim ücreti alınmayacak.

Buna ek olarak, deprem gününü takip eden iki ay içinde vadesi gelen nakit krediler üç ay ertelenerek faiz işletilmeyecek. Nakde dönen ödeme garantilerine üç ay boyunca faiz işletilmeyecek ve ödeme beklenmeyecek.

Afetzede müşterilerin daha uzun süreli vade erteleme ihtiyacı söz konusu olduğunda da talep ve durum değerlendirilerek vade ertelemesi yapılabilecek.

Kredi kartlarında ise üç ay boyunca gelen ekstrelere faiz işlemeyecek. Önümüzdeki bir ay boyunca Yapı Kredi şubeleri, ATM’leri, internet Şubesi ve 444 0 444 çağrı merkezi aracılığıyla Van ve Erciş şubelerine yapılan ve orada hesabı olan müşterilerin yaptığı havale işlemlerinden komisyon ücreti alınmayacak.

Kendi bünyesindeki 22 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi YAKUT’u da bölgeye gönderen banka, Van ve Erciş’e iki adet mobil şube desteği yaptı.

Afet bölgesine Yapı Kredi şubeleri, çağrı merkezi ve internet bankacılığı üzerinden ücretsiz olarak "Kızılay – Van Depremi Yardım Kampanyası" adı altında 01002868 no’lu TL hesabına bağış yapılabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.