Yanık pizza krizine markadan ilk açıklama

Gönderilen sipariş sonrası sorun yaşayan Pizza Eat açıklama yaptı.

23.05.2013 - 14:20 | Muzaffer Kurt

Yemeksepeti yorumu Pizza Eat

Her şey ‘Neal Cassady’ adlı kullanıcının Ekşi Sözlük’te açtığı bir konu başlığı ile ortaya çıkmıştı. Kullanıcı, yemeksepeti.com üzerinden Pizza Eat’e verdiği sipariş sonrasında teslim edilen pizzanın yanık olduğunu yemeksepeti.com’un yorumlar kısmında fotoğrafıyla paylaştı. Kullanıcının bu yorumu üzerine Pizza Eat bir ihtarname göndererek yorumu iki gün içinde silmesini aksi takdirde tüm maddi ve manevi zararın tazmini için aleyhinde dava açacağını belirtti. eticaretmag.com’da yer alan habere göre yemeksepeti.com da olay karşısında şöyle bir açıklama yaptı:

“Bugün bize iletmiş olduğunuz konu hakkında size bilgi aktarmak isteriz. sizin de bildiğiniz üzere yemeksepeti üzerinden yapılan yorumlar hem yemeksepeti kullanıcılarının memnuniyeti hem de üye restoranlarımızın hizmet kalitelerini arttırmak açısından büyük önem taşımaktadır. bu bağlamda da şu ana kadar bize yaptığınız yorumları yakınen inceleyip, ahlaki değerler ve ispatlanabilirlik çerçevesinde de tüm şeffaflığımızla bu yorumları yayınladığımız sizin de bilginiz dahilinde.

Bu istenmeyen durum karşısında öncelikle üzgün olduğumuzu belirtip, bu olay özelinde size karşı açılabilecek olası davada eğer bir tazminat ya da mağduriyet söz konusu olursa yemeksepeti olarak bunları karşılamayı taahhüt ediyoruz.
“siparişleriniz ile ilgili destek hattımıza hemen ulaşmak için yemeksepeti.com ana sayfamızda bulunan canlı yardım butonuna tıklayabilirsiniz.”

Bütün bu olayların yaşandığı süre zarfında, sosyal medyada, Ekşi Sözlük’te hakkında bir çok yorum yazılan Pizza Eat sessizliğini korumuştu.

Pizza Eat, yanık pizza krizi karşısında bugün bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya aynen yer veriyoruz:

“Müşterimizin, çevresinin, ısrarlı çabaları  ve   yazılı ve görsel medyanın,  bugüne kadar yaşanan en önemli tüketici sorunu olarak ele alıp incelemesi sonucu  “yanık pizza” “müşteriye pizzacıdan dava vs.” manşetleriyle gündeme  gelen Şirketimiz , İtalyadaki büyük bir pizza okulunun Türkiye temsilcisi-(master franchise) olarak sanayi ürünü pizzalardan farklı gerçek el yapımı pizzalarını müşterilerine sunmaya devam etmektedir, edecektir.Gündem konusu haber, müşterinin iddiasına karşı Şirketimizin yasal hakkını kullanmasıdır, bu durum olağanüstü değildir, asıl olağanüstü olan yazılı ve görsel medyanın yasal hakkın kullanılması karşısındaki  tutumudur, zira TÜKETİCİ de olsa hiç kimsenin yalnız işini yapmaya odaklanmış bir işletmeyi mizansen oyuncusu gibi göstermeye ve çalışanların emeğine haksızlık yapma yetkisi olmamalıdır.Bahse konu olayla ilgili Şirketimizin  iyiniyetli problem çözme ve müşteriyi kazanma arzusu da sekteye uğratılmıştır, özellikle böyle bir yöne doğru ısrarla sürdürülmüş ve  mağdur edilmek istenmiştir… Halihazırda Türkiye’de henüz sadece  iki restoranımız olup en az hata ve çoklu kalite kontrol sistemleriyle hizmet veren ve kendine özgü müşteri kesimi ve özel ürünleri olan restoranlarımızın aynı misafirperverlik ve güleryüz ile yüksek standartlardan taviz vermeden işine ve müşterilerine odaklanacağını kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.