Yahoo’dan dijital dünyada yaratıcılık tüyoları

Yahoo CEO'su Marissa Mayer, dijital reklamlardaki yeni standartlar setini anlattı.

17.06.2014 - 15:56 | Enes Taşkıran

Yahoo'dan dijital dünyada yaratıcılık tüyoları

Cannes Lions‘ın üçüncü gününde sahne alan Yahoo CEO’su Marissa Mayer, konuşmasına Yahoo’nun özelliklerinden ve varlıklarından bahsederek başladı. Mayer, Yahoo’nun ürettiği içeriklerin altını çizdi. 2014 içerisinde beş adet dijital dergi ve iki sit-com lanse ettiklerini söyleyen Mayer, içeriğin ilham verici olmasına özen gösterdiklerini belirtti.

Yahoo CEO'su Marissa Mayer, dijital alışkanlıklarımızdan yola çıkarak dijital reklamlardaki yeni standartlar setini anlattı.Mayer’a göre ilham veren ürünler daha çok kullanıcı, daha çok kullanıcı, daha çok reklam ve ilham veren reklam daha da çok kullanıcı çekiyor. Mayer örnek olarak da Cannes Lions kazanan reklamların etkisinden bahsetti. Yaratıcılığın kısıtlamaları sevdiğini vurgulayan Yahoo CEO’su ayrıca dijital reklamları mobil, sosyal, native ve video olarak dörde ayırdı.

Mayer’e göre mobilde küçük ekran sebebiyle sadelik, modern paradigma ve bağlam ön planda tutulmalı. Geleneksel dijital reklamcılıkta sıkça kullanılan içeriğin etrafında konuşlanan reklamlar yerine, içeriğin içinde, doğal bir parçası olarak yer alan native reklamların tercih edilmesi gerektiğini belirten Mayer, bu türün 3,6 kez daha fazla markalı arama yapılmasını sağladığını belirtti.

Sosyal tarafı anlatırken tumblr‘deki örneklerden yola çıkan Mayer, bu platform üzerinden örnekler paylaştı. İzleme alışkanlığının da hızla değiştiğine dikkat çeken Mayer, video tarafında izleyicilerin yüzde 78’inin içerikte kişiselleştirme istediğine dikkat çekti.

@SimonaKruharG, @Mirko_Kaminski, @chrisdeabreu

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.