YAHOO! Avrupa reklamlarını hangi ajansa emanet etti?

Global internet şirketi Yahoo, Birleşik Krallık ve Avrupadaki bütünleşik reklam kampanyalarını yürütmesi için...

03.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Global internet şirketi Yahoo, Birleşik Krallık ve Avrupadaki bütünleşik reklam kampanyalarını yürütmesi için OgilvyOne ile anlaştı. Ajans, firmanın TV ve dijital medya reklamları ile doğrudan pazarlama kampanyalarından sorumlu olacak. Anlaşma, görevine bu yılın Temmuz ayında getirilen Avrupa Pazarlama Başkanı James Tipple tarafından sağlandı.
 
Yahoo!’nun CEO’su Carol Bartz, OgilvyOne’nın bu ayın sonunda firma için İngiltere’de yapacağı ilk çalışmanın, ABD’de başlatılan 61 milyon sterlinlik pazarlama kampanyasıyla eş zamanlı olarak yürütüleceğini duyurdu.
 
Kampanya, Yahoo! logosunu ve ünlem işaretini kapsayarak oluşturulmuş yepyeni “İt’s Y!ou / O Sensin!” sloganıyla Yahoo! markasını tüketiciler için daha kişisel hale getirmeyi amaçlıyor
 
OgilvyOne’nin başkanı Anette King, Yahoo!’nun kendileri için mükemmel bir müşteri olduğunu, arkasına kendilerinin bütünüyle koyabilecekleri (var gücüyle çalışabilecekleri) öncü bir marka olduğunu belirtti.
 
Kaynak: Medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.