Yahoo’ya karşı MySpace

Ekonomi gazetesi Financial Times, The Times gibi gazeteleri bünyesinde bulunduran Rupert Murdoch'ın sahip olduğu medya şirketi News Corp., sosyal ağ ve arkadaşlık sitesi MySpace'i internet sitesi Yahoo'nun yüzde 25'lik hissesi karşılığında verme teklifinde bulundu.

21.06.2007 - 15:25 | MediaCat

Ekonomi gazetesi Financial Times, The Times gibi gazeteleri bünyesinde bulunduran Rupert Murdoch’ın sahip olduğu medya şirketi News Corp., sosyal ağ ve arkadaşlık sitesi MySpace’i internet sitesi Yahoo’nun yüzde 25’lik hissesi karşılığında verme teklifinde bulundu.

News Corp.’un sahip olduğu The Times’da yer alan haberde, geçici görüşmelerin son haftalarda Yahoo’nun CEO’su Terry Semel’in gidişiyle sona erebileceği konusunda uyarıda bulunuldu. Semel’in yerine atanan Yahoo’nun kurucu ortağı Jerry Yang’ın Google’a karşı internet arama ve reklam pazarında konumunu kaybeden Yahoo’ya yeni bir nefes vermesi bekleniyor.

Yahoo’yla anlaşarak News Corp.’u daha geniş tabanlı internet işlerine açık hale getirmek isteyen Murdoch’ın, The Times’da News Corp.’a dayandırılarak verilen habere göre, şirketin oyun ağı IGN’yi de içeren diğer News Corp. dijital varlıklarını da anlaşmanın parçası olarak Yahoo’ya teklif edebileceği düşünülüyor.

Diğer yandan Yahoo’nun borsa değeri bir önceki gün 37 milyar dolara çıktı. Gazete genişletilmiş grubun MySpace’le beraber bir çeyreklik değerinin 12.3 milyar dolar olabileceğini de belirtti. News Corp.’un teklifini Yahoo’nun kabul edip etmeyeceği daha belli değil.

Geçen yıl Yahoo, ikinci büyük sosyal ağ sitesi Facebook’u 1 milyar dolara satın alma denemesinde başarısız olmuştu. 2005’de, 580 milyon dolar karşılığında News Corp. tarafından satın alınan Los Angeles merkezli MySpace’in ise tüm dünyada 100 milyonun üzerinde kayıtlı üyesi var. Ücretsiz olan site kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını postalamasına, diğer üyelere mesaj gönderilmesine ve online müzik dinlemesine olanak tanıyor. News Corp.’un, The Wall Street Journal’i bünyesinde bulunduran Dow Jones’a 5 milyar dolarlık teklifi de sürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.