Y Kuşağı kadınlarının önceliği aileleri

Milenyum Kuşağı kadınları iş hayatına yeni değer yargıları kazandırıyor.

07.06.2017 - 14:15 | Gönül Hadımlı

Y Kuşağı kadınlarının önceliği aileleri

Sosyal medya üzerinden ek iş yapmak, kariyer ve ev dengesini sağlamak, bir yandan da alternatif işlerin arayışında olmak… Günümüzde çoğu kadının kafasını kurcalayan sorunlar bunlar. Peki Y Kuşağı kadınları bu sorunları nasıl ele alıyor?

Online kariyer danışma platformu Create & Cultivate, pazarlama araştırma ajansı Buzz MG ile işbirliği yaparak Amerika’daki çalışan kadınların iş yaşamları, finansal sistemleri ve sosyal alışkanlıkları hakkındaki görüşlerini araştırdı. Meslek sahibi 400 ABD’li Y Kuşağı kadınıyla yapılan anketin sonuçları ise kıymetli içgörüler barındırıyor.

  • Anket sonuçlarına göre kadınların yüzde 62’si tam zamanlı çalışıyor fakat yüzde 58’i kariyer yaşamının en ilgi çekici yanının girişimcilik olduğu konusunda hemfikir.

Y Kuşağı kadınlarının önceliği aileleri

  • Kariyer hedeflerine önem veren Y Kuşağı kadınlarının öncelikleri de dikkat çekici. Anket sonucuna göre, milenyum kadınlarının öncelik listesinde ilk sırada aileleri var. Ailelerini birinci sırada tutan kadınların önem sıralaması sırasıyla kendileri, kariyerleri ve arkadaşları şeklinde oluşuyor.

Y Kuşağı kadınlarının önceliği aileleri

  • Örneklemin çoğunluğu kendi işinin sahibi olmak istiyor ve yüzde 55’lik kesim çalışırken aynı zamanda ek işlerle uğraşıyor.
  • Konu kadınların finans yönetimine geldiğindeyse kadınlar mali istikrarı sağlıktan daha önemli görüyorlar. Anketin gerçekleştirildiği örneklemin yüzde 56’sı fazla parasını biriktirirken, yüzde 31’i yatırım için kullanıyor. Fazla parasını alışverişe harcayan yüzde 10’luk kesimin yüzde 2’si teknoloji ürünleri satın alıyor.
Y Kuşağı kadınlarının önceliği aileleri

Aylık tasarruf edilen ortalama para

  • Kadınların sosyal medya alışkanlıklarını da mercek altına alan anket sonucuna göre; kadınlar vakitlerinin çoğunu Instagram’da geçiriyor. Instagram’ın hemen ardından ise kadınların en çok kullandığı ikinci mecra Facebook.
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.